Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :)

Herkese Hayırlı Akşamlar,

Bu akşam size 3 tane kolay ve leziz menü tarifi anlatacağım. Hayır; ben de isterdim 3 leziz menü yerine 3 seksi erkek anlatmayı… Ama geçen hafta evlenmiş bulundum ve maalesef seksi erkeklerden gittikçe uzaklaşan bir lifestyle’ım olmaya başladı. Bu kız mojo’sunu kaybetmiş demeyin lütfen, sizin için hala elimden geleni yapıyorum.

Sağlıklı ve Sportmen Erkeği Anımsatan Menü simple smile Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :)

Evet, sizi eğlendirmek için böyle bir başlık atayım dedim! Sizle buluşmak yerine, iş çıkışı “tatlım, spora gitmem gerek” diyecek bir erkek kulağa cazip gelmediği gibi; balık, sebze ve yağsız bir karbonhidrattan oluşan bir menü de kulağa cazip gelmeyebilir! Ne var ki o kasların görüntüsü cazibenin ötesine geçebilir! Umutsuzluğa kapılmayın, sizin menünüz de aynı sportmen erkek gibi olacak! Hem de adam kaslar için günde 1 saat zaman ayırılıyorsa, sizin menü de 1 saati geçmeyecek!

Naneli Bezelye, Biberiye ve Soyalı Somon, Fırında Baharatlı Patates

Bezelye: Yarım tencereden az suyu, içine biraz zeytin yağı koyup kaynatıyoruz. İçine 1 paket superfresh bezelyeyi atıyoruz, azıcık tuz (miktarı yazmıyorum çünkü n’aapsam biraz fazla tuzlu oluyor, ben 1 tatlı kaşığı derdim ama belli olmaz şimdi.) Bezelye piştiğinde suyu çekmiş olmasını umarız ama çekmediyse süzebiliriz. Son olarak biraz kuru nane koyup tencerede çeviriyoruz.

Somon: Marketten kişi sayısı kadar parça aldığımız somonların üzerine, biraz zeytinyağı, biraz soya, biraz biberiye ve biraz da karabiber koyup yarım saat buzdolabında bekletiyoruz. Bu arada fırınımızı ısıtıyoruz ve ardından somonları fırına atıyoruz

Patates: Kızartma için hazırlanmış Superfresh patatesleri pişirme kağıdı ile beraber fırın tepsisinin üzerine koyuyoruz. Sevdiğimiz baharatlardan serpiştiriyoruz. Ve önceden ısıttığımız fırına atıyoruz. Patateslerin pişmesi somonlardan yaklaşık bir 30 dakika fazla alacaktır. Kendinizi buna göre ayarlayın…

Ve kaslı erkek görünümündeki sağlıklı tabağınız hazır:

IMG 6996 300x300 Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :)

Salatanın Mozerellalısı, Erkeğin Paralısı

Yemeğin salçalısı kadının kalçalısını mı anımsatır bilemem ama İtalya’da değilseniz salatanın mozerellalısı erkeğin paralısını andırmak durumunda. Zira mozerella fiyatları yüksek simple smile Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :) Çözüm olarak, yiyeceğimiz kadar – 2 kişi için 3 adet ufak top – mozarella aldım ben. Masanızda zengin bir erkeği anımsatacak bir tabak için, mozarellalı bir salatanın yanına, bir de lokum iyi gider diye düşündüm… Aslına bakarsanız meşhur lokum aslında hayvanın sırtıymış ve macrodaki kasaba bakılırsa bonfilenin yumuşak ve lezzetli bir kısmıymış. Aynı BB Cream gibi 6-7 sene öncesine kadar hiç duymadığım ama hızlı bir şekilde hayatımıza girmiş olan bu et üzerine sorguma devam ederken kasap, kibarca daha yumuşak ve lezzetli olduğu için de fiyatı çakıyoruz dedi.

Biberiye ve Kekik ile Marine Edilmiş Lokum, Mozarellalı Roka Salatası ve Dibi Tutmuş Jasmin Pilavı

Lokum: Lokumunuzu sabahtan zeytinyağı kekik ve biberiyeye bandırıp buzdolabında bekliyorsunuz. Ardından çift tarafını yüksek ateşte pişiriyorsunuz. Leziz etiniz 5 dakikada hazır!

Salata: Roka yapraklarını yıkayıp, paklıyorsunuz. üzerine aldığınız top mozerellaları ve cherry domatesleri dilimliyorsunuz. Son olarak biraz ceviz… Sosu ise çok kolay. Biraz zeytinyağı, biraz balzamik…

Pilav: Önceden yıkanmış ve en az 10 dakika sıcak suda beklemiş 1 bardak pirinci tereyağında 2 dakika kavurduktan sonra 1,5 bardak su koyuyorsunuz. Yüksek ateşte pişiriyorsunuz. Altını kapatmak yerine yanlışlıkla kısarsanız dibi tutuyor. İşte bu kadar kolay… İyi tarafından bakın. Dibi tutmuş kısımlarını atınca, en azından yarım bardaklık pilav yiyorsunuz simple smile Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :) Hem de çıtır çıtır. Uğraşsanız böyle olmaz vallahi… Bir de neredeyse unutuyordum, bu pilav içinde ister lapa olsun, ister dibi tutsun aldırmayın. Ne kadar tereyağ o kadar lezzet!

İşte zengin akşam yemeğiniz…

IMG 7025 768x1024 Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :)

Çıtır Erkek Sevenlere

Kaç yaşında olursa olsun çocuk ruhunu kaybetmemiş erkeklerden hoşlanıyorsanız bu menüye de bayılacaksınız. Önceden hatırlatmakta fayda var. Eğer akşamınız için bu menüyü seçmişseniz, gün içerisinde enerjik bir çocuk bakıyormuşça hareket etmeniz şart! Aksi halde bu tabak kalori olarak size geri dönecek ve çocuk veya yaşlı ruhlu herhangi bir erkek bulmanıza engel teşkil edecektir.

Cordon Bleu, Pestolu Makarna ve Parmesanlı Mısır

Cordon Bleu: Adı sizi korkuttu mu? Korkmayın! Hazır cordon bleu’yü tavaya atıyoruz. 10 dakikada içi kaşarlı ve jambonlu tavuğumuz hazır… Leziz simple smile Yeni Evliler İçin Erkek Tadında Menüler :)

Pestolu Makarna: Erişteyi biraz yağ ve tuz ile haşlıyoruz. Süzdükten sonra pesto sos ile kısık ateşte tencerede şöyle bir çeviriyoruz. Amaç pesto sosun ısınmasını sağlamak.

Parmesanlı Mısır: Tereyağını erittikten sonra konserve mısırlarımızı atıyoruz. Biraz kırmızı biber ve biraz parmesan ekledikten sonra parmesanlar eriyene kadar karıştırıyoruz ve alışveriş merkezi mısırımız hazır!

Hem sarı-yeşil rengi hem de tadı ile çocuk menümüzün resmi yarın burada olacak!

Erkeğinin kadını, evinin hanımı Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?