Wurst Tag!

 Wurst Tag!

Flug Tag’tan sonra Wurst Tag katılımımla, siz de blogumda alman ekolünün hakimiyetini farketmişinizdir =) Şaka bi yana, Wurst Tag gerçekten alman ekolü hakimiyeti olarak sayılabilecek bir event’in adı… Geleneksel Alman Lisesi Sosis Günü! Her sene haziran ayında, alman liseli herkesin, “ben okula girdiğimde bu çocuğun son senesiydi aaa çocuğu mu var şimdii?” dediğinizden, “bu kız benim arkadaşımın kardeşi, almana girmiş de bitirmiş mi bile” dediğinize kadar her yaştan alman mezununun, nişanlısını-karısını-kocasını- çocuklarını kapıp geldiği bir yer… Sosis gününün yapıldığı Alman Konsolosuğu Yazlık Bahçesi, Rakel’in değimiyle “aşkı memnu tesislerinden bile daha güzel bi yer”.  İşte bahçenin girişi, ve Gökçe!

 Wurst Tag!

Ancak Şöyle ilginç bir durum da kulağıma gelmedi değil! Alman Lisesi mezunlar günü sayılan bu olayımıza İstanbul Erkek Mezunlar Derneğinden İstanbul Erkeklilere de bu aktiviteye davetli olduklarına dair ibir mail gelmiş! Tüm Almanlılar ve tanıdığım tüm İstanbul Erkekliler (5 tane falan) bu olayı hayretle karşıladılar. İstanbul Erkek mezunu Can, katılımının sebebinin Alman mezunu Ceren’in erkek arkadaşı olması olduğunu vurguladı. Gökçe dün dedi ki “çok eğleniliyo gözüken fotoğraflara inanmıyorum, bir yerde çok eğleniliyorsa fotoğraf çekilmez..” Sebebi bu mudur bilmiyorum ama pek sayılı fotoğrafımızdan en çok insanın toplu halde gözüküp, objektife bakıyor olanını sizinle paylaşmak isterim.

 Wurst Tag!

Ayrıca Almanlarda oluşan bir muzik band’i bize şarkılar söyledi… Muhteşem Almanca şarkıların yanında, her jenerasyonun bilebileceği “normal” şarkıları da seslendirdiler. (yüksek müzik bilgim sebebiyle, çalınan şarkılara pop- rock gibi tek bir isim altında toplayamadığımdan, “normal” olarak tanımlıyorum, lütfen burada eleştirel bir gözle değil ne demek istediğimi anlamaya çalışan daha yumuşak bir kalp ile okuyun blogumu.) Katılımın geniş yaş spekturumu vurgulamak için kamerama(!) yansıyan bir kareyi sizle paylaşmak isterim! Günün sona ermesine yakın, insanların çoğu gitmişken, Summer of 69 çalınırken -ki sayılı favori şarkılarımdan biridir- gerçekten summer of 69’ı yaşayıp, muhtemelen o zamanlarda hayatının en iyi yıllarını beraber geçiren Alman Lisesi mezunlarından küçük bir grup birbirlerini tekar bulmanın haklı sevinciyle çılgınca dansediyorlardı.

 Wurst Tag!

 Viele Grüße,
 Die Deutsche Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?