“Vespa”lı Hayat

Hello insanlar,

Bir sevgili edineli, sizi iyice umursamaz oldum. Sabah iş, iş çıkışı bireysel işler ve sonrasında sevgili programına kapılıp, o monotonun hayatın inanılmaz huzurlu ve mutlu tarafını yaşıyorum şu zamanlar. Şimdi kendisi yurt dışında.. Ben bu hafta size daha sık yazıcam gibi gözüküyo.

Vespa’mızı melih’le yarım yarım aldık. Biraz bende, biraz melih’te kalacak diye. 2 hafta önce edindiğim vespam, bana gelene kadar çok yol almış, çok günler- hatta bazı kazalar, bozulmalar geçirmiş. Pek sevdiğim, o sırada tanımadığım ama sonradan tanıyıp sevdiğim insanlara, hatta pek sevmediğim insanlara yoldaş olmuş. Neyse benim kadar Melih’in de vespası, kimi gezdirmek isterse boynum kıldan ince! Melih rahat ol, çünkü benim daha henüz arkaya birilerini almam için daha çok yolum var.

Vespa küçücük, ne rahat her yere girer, park derdi yok, trafik derdi yok gibi bi düşünce varsa kafanızda bir de bana kulak verin!

Vespa’nın zorlukları: Kuaför macerası
1) Kuaförden sonra akşamıma değişmeyip aynı kıyafetlerle devam ederim diye düşünmüştüm ama yok. Şişmanladıysanız ve etekle zayıf gözüküyorsanız, hava 34 dereceyse bile etek yok! elbise yok! düşersiniz allah korusun şort yok..  Kot var, eşofman var, tayt var.. bu bunaltıcı yaz günlerinde. Şık olmak istiyorum deseniz, topuklu yok. Hava çok sıcaksa ve çorap istemiyorsanız, hatta hedefiniz pedikür yapmaksa bile açık ayakkabı yok. Yanınıza başka birşeyler almanız gerekiyorsa, büyük çanta almak yok… Giyim konusu sıkıntılı.

2)Kuaförümüzün yeni doğmuş bebeği için, yanıma almak istediğim 2 torba seba-medi yanıma alıp alamayacağım- sığdırıp sığdırmayacağı mevzusu bir süre beni stres yaptı. ( kutumuz var allahtan, gerçekten baya rahat sığıyomuş.) Ama arabam var nasılsa, topuklu akkabıları koyiim belki giyerim, ama düzleri de aliim yanıma.. Hırka da aliyim belki üşürüm, şemsiye hep arabamda vardır gibi sizi rahata sevk edecek ve bi sürü şeyin ihtimalini hesaplamadan, yanınızda barındırabilieceğiniz eşyaların size verdiği rahatlık- huzur yok. Anahtarınız, cüzdanınız,telefonunuz ve siz varsınız. “At arabaya dursun, ihtiyacın olursa kullanırsın.” konusu sıkıntılı.

3) Motoru çalıştırmada çektiğim sıkıntıdan, sitemizin dik iniş kapısından inememem ve tüm güvenliklerin site içerisinde ters yön gitmeme gösterdikleri büyük anlayış ve her seferinde benim için kapıyı açmaktan yılmamalarından, 3 dakikalık yol içerisinde başka arabalardan 2 defa yol almam gerektiğinde yaşadığım stresten ve yediğim kornalardan bahsetmiyorum bile. – bahsettim bile böylece- Ardından,bir türlü sebebine kafamın ermediği motorsikletin geri vitesi olmaması sebebiyle park esnasında yaşadığım sıkıntı var. Park konusunda çok yetenekli olduğumu söylemiştim. Henüz motor için geçerli değil, hatta o kadar ufacık birşeyi park ederken benim kadar zorlanan biri var mı emin değilim.
Park konusu, inanılmaz ama sıkıntılı!

4) Pedikür yaptırmadan iyice kurumasını beklemek şart! çünkü artık çoraplarınız ve spor ayakkabılarınız var! Ayrıca kuaföre saçınızı yaptırtmaya geldiniz geldiniz ama isterseniz, boşverin, birazdan nasılsa rüzgardan bozulacak… Kuaför konusu hepten sıkıntılı!

Sırf kuaföre değil, sabah doğa şarküteriye gittim. Sıkıntısızdı.. Pazar sabahı, saat 6:00.. Bebeğe de gittim Vespa’mla,hem de akşam.. saolsun bebek balıkçının valesi çok yardımcı oldu bana… Tabii ki bana escortluk yapan, yol almam gerektiğinde tek hamleyle bana sorun olabilecek  arabanın yolunu keserek bana siper olan ipek’in hakkını yiyemem.. Anlicanız “vespam var her yere giderim ben!” ile bitmiyo bu hikaye… Yine de çok yakın zamanda vespa’mla yollarda olacağım.

Hatta, ceketi atarım, asfalta yatarım!
Ceylan gözlü sandru (yolların fatihleri kamyonculardan anonim)

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?