Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III

Hello gençler,

Bu sefer, 3. çeşme tatilimi, hafta en sonu tatilinden, long weekend tatiline terfi ettirdim. Perşembe akşamı işten çıkıp, Ceyhun’la buluşmaya karşı tarafa giderken, yolda beni buluşmak için İpek aradı.Ona Çeşme planımı hatırlatıyorum deyince, kendine bir uçak ayarladı anında ve uçağının rötarsız olması avantajıyla bizden önce çeşmeye vardı. İyki de gelmiş çünkü tatilimi, sonunda Ceyhun ve Barış’la değil, İpek, İpek’in Emir (Barın) ve Emir Barın’ın kadrosuyla beraber geçirdik. “Hepsi de pırıl pırıl çocuklar..” dermişim simple smile Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III ŞAKA… Ama hakkaten tüm tatil insanları- kızlar, oğlanlar- çok şekerlerdi.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Çeşme sezonu geçtiğimiz hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonu top. Yani piyasa vs istiyorsanız, şimdi gitmenin tam sırası. Ben tam olarak bu programa uyamamış olsam da size optimum hafta sonu programını sunmak isterim. İşte size gün gün çeşme’de yapılabilecekler…

Perşembe Gece: Marakash (her nasıl yazılıyorsa) veya Paparazi.. Marakash’in geçen yazılardan birinde akşamları nasıl olduğunu anlatmıştım… Ne dinlersen dinle gel, senin sevdiğin birşeyler de çalarız elbet diye yola çıkmış olabileceklerinden şüpelendiğimi söylemiştim… Bu sefer gece İbrahim Tatlıses ardından, sözsüz gerçek bir klasik müzikle bitti. Umarım ne demek istediğimi anlamışınızdır. Zaten biz o sırada çoktan sarhoş olmuş, kıyafetlerimizle denize atlamıştık bile..Paparazi gayet güzel, gayet benim sevdiğim gibi çalıyor.. Ben Cumartesi gece gittim, öyle rahatsız edici bir kalabalık da yoktu dedikleri gibi

Cuma Gündüz: Ayayorgi’de bir beach. Zaten hafta sonu daha da kalabalık olucağındani Aya Yorgi’ye hiç gitmedim de dememek için Cuma günüdüzü Aya Yorgi’de bir beache gitmenizi tavsiye ederim. 1-4 yaş arası çocuklular, ve aile ortamı sevenler için paparazi, daha cool takılmak isteyenler için babylon, güzel insanlar- güzel bikiniler- güze kızlar ve vücutlar görmek isteyenler için Marakash (böyle mi yazılıyor?!), “kıroyum biraz” diyenler için sole-mare önerim. Ya da benim gibi yapıp, kolunuza Emir Barın’ı takıp tek tek tüm beachleri gezebilirsiniz.
Günün Tüyosu:Arada midye yemeyi unutmayın!

Cuma Happy Hour: gitmişken babylonda kalın derim ben. çılgın bir eğlence olmamasına rağmen, şeftalili frozen ve tu vuo fa Americano ve Carnaval gibi şahane şarkılar için değer diyorum.

Cuma Akşam: Önce Ferdi Baba gibi bir yerde, olmazsa olmazlardan birinde yemek yiyebilirsiniz… Sonra, her Cuma akşamı babylon’da oldies but goldies akşamı. 1 seneden fazla zamandır oldies but goldies tadında bir yere gitmiyordum. Dolayısıyla biraz alkolle beraber süper bir gece oldu. Eğer siz de oldies but golides konseptini özlediyseniz, kesin gidin. Belki oldieslerden birini de bulursanız herşey konsepte uygun olur :)..- eğer benimki gibi ayakları yere tam basmayan bir arkadaşınız yoksa ve otele erken dönmek zorunda kalmazsanız-

 Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III

  Ne yazık ki ben geceme ipeğin denize düşmesiyle birlikte erken son vermek durumunda kaldım! Sizin geceniz erken bitmediyse, ve gece sizden önce bittiyse, çıkışta seaside/inside’a uğrayabilirsiniz.

 Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III
ıslak ipek, oldies but goldies’den çıkarken

Cumartesi Gündüz: Size cumartesi günü için beach önerim eski babylon Alaçat 11.. Bu tatilimde ben gidemedim ama eski çeşme anılarımdan/yazılarımdan Alaçat 11’i okuyabilirsiniz.

Cumartesi Happy Hour: Aqua’ya gitmedim bu sene, bizden önce gidenler leş dedi ama bence vaktiniz varsa gidip görülebilir. Sıcak su havuzunda, herkesin elinde birşeyler, hafif sarhoş sohpet etmek gibisi olmaz valla. Biz Cumartesi 7800 veya 8700 simple smile Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III e gittik. Böylece gecesi (2 kişi için) 2000$ olan bu otelin beacine girip, ordan alış-veriş yapmış olduk. Babylon’unkinden daha güzel şeftalili frozenları vardı diyebilirim…
Günün Tüyosu: Çıkışta dost pideye uğramayı unutmayın!

Cumartesi Akşam: Alaçatı Port’ta yeni açılan yerlerden birinde (bunu da yapamadım ben) yada Tuval, Lavanta gibi klasiklerden birinde yemek yedikten sonra Marakash veya Paparazi’den perşembe akşamı gitmediğiniz olana gidebilirsiniz. (Bu cumartesi günü nouvelle vouge konseri olabilir. Ben geçen sene gitmiştim. Muhteşemdi. Nouvelle Vague, bilmeyenler için söylüyorum, bir sürü çalgıcısı ve solisti olan bir grup. Her konserlerine farklı çalgıcı ve solist kombinasyonlarıyla çıkıyorlar. Başta eski, bilinen fakat kendi bilmedikleri şarkıları hiç dinlemeden cover yapıp, böylece bilinenden çok daha farklı söyleyen bir grup. Ben- müzikle alakası olmayan bi,r insan olarak hiç bilmediğim bir grubun konserinde o kadar çok eğlendim ki, dolayısıyla kesin gitmenizi tavisye ederim. Nouvelle vague varsa oldies but goldies’i bırakın, Cumartesi programını Cuma yapın, Cumartesi de nouvelle vouge’a gidin)

 Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III

Ne yaparsanız yapın çok da uzatmayın, çıkışta Riders Beach çok in’miş.Şahsen göremesem de Yitsak Çiprut olsun, Valerie olsun hepsi bahsettiler.

Pazar Gündüz: Her ne kadar personeli ve servisinden memnun kalmamış olsam da Çeşme’nin en güzel denizi için mutlaka gitmeye değer olan Fun beach/ Fun club/ Kum beach hangisiyse en son adı ona gitmenizi öneririm.

Pazar Happy Hour: Kum beach veya her neresiyse orda, 7 civarı çalan hafif müzikler eşliğinde, karnınız tok, mayonuz hafif nemli, güneş rahatsız edici olmayan sıcaklığıyla üzerinize gelirken uyuyakalmanızı tavsiye ederim.
Günün Tüyosu: Tok olsanız da kumru yemeden tatilinizi bitirmeyin.

Pazar Akşam: Alaçatıda biraz tur atıp, alışveriş yaptıktan sonra, salaş bir balıkçıda (adını bilmiyorum, 2’dir fırat götürüyo olduğu için) biraz dedikodu yapmak, biraz dertleşmek gibisi yok..

Bi günlük gittiğim çeşme tatilinde bunların hepsine yetişemeyeceğim zaten  aşikar olduğu için fazla sıkmıyordu canımı. Ama örendim ki 3 gün de az çeşme için.. siz 2 gün izin alıp, 4 günlüğüne gidin çeşmeye…

Tüm çeşme yolcularına çok iyi eğlenceler…
Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

One thought on “Una fin de samana muy delijiosa: ÇEŞME III

Sen ne diyosun bu işe?