Türkiye’nin İlk Instagram Reklamı Yayında: Modagram’dan :)

Herkese Selamlar Gençlik;

Webrazzi’den okuduğum kadarı ile 3 Haziran 2015 tarihinde reklam verenlere açılmış. Ancak Türkiye Instagram’ın reklam özelliğini kullandığı ülkelerden biri değildi.

İlk defa 2 Eylül 2015’te Instagram’da kendi sponsorlu reklamını gördüm simple smile Türkiyenin İlk Instagram Reklamı Yayında: Modagramdan :)

instagram 576x1024 Türkiyenin İlk Instagram Reklamı Yayında: Modagramdan :)

Basın bülteni, 9 Eylül’de, geçtiğimiz Çarşamba günü dağıtıma verilmiş olacak ki, tüm gazete ve internet sitelerinde bu tarihte konu ile ilgili haber çıktı.

Basın bültenine göre Instagram’ın reklam platformu 30 Eylül’de tüm ölçekteki reklam verenlere açılacak. Instagram’ın Türkiye’deki ilk iş ortakları arasında ise Boyner, P&G’nin markası Pantene, Trendyol & Modagram, Turkcell (bip), Türk Hava Yolları ve Vodafone bulunuyormuş.

Henüz takvimler 11 Eylül’ü göstermesine karşın, Instagram’da beni hedefleyen ilk sponsorlu içerik ile bu sabah karşılaştım bile! Modagram! Yeniliklere açık ve jet hızlı bir e-ticaret sitesi olması taktire şayan simple smile Türkiyenin İlk Instagram Reklamı Yayında: Modagramdan :) Umarım reklamlardan beklediği geri dönüşü alır.

IMG 0532 576x1024 Türkiyenin İlk Instagram Reklamı Yayında: Modagramdan :)

Dijital konuları takipte neredeyse Modagram kadar hızlı olan Sandru

PS: Yazıyı paylaştıktan sonra bir de şöyle bir yorum geldi…

Screen Shot 2015 09 11 at 15.05.05 Türkiyenin İlk Instagram Reklamı Yayında: Modagramdan :)

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?