Türk Telekom Resmen Çıldırttı!

TurkTelekom Kampanya Türk Telekom Resmen Çıldırttı!Salı günü İtalya’ya gidiyorum, dönüşte de hemen nikah var derken hiç bir şey yazmıyorum. Başka hiç bir şeyle ilgilenmiyorum. Ama az önce öyle bir olay yaşadım ki “pes yani” dedim. Bir şekilde içimden atmam lazım. Baktım twitter falan da kesmeyecek blog yazmaya oturdum. Türk Telekom’dan dert yanacağım. Ama öyle eşi benzeri görülmüş bir olay değil iyi okuyun.

1- 10 gün önce telefonum ve internetim kesildi.

2- Hemen arıza kaydı yaptırdım. En kısa sürede çözülecek dendi. En kısa süre yaklaşık ne zaman asla söylemediler. İçimden küfür ettim, sonra “neyse” dedim geçtim.

not:  Ben orada; “evden çalışıyorum, internet yok olmaz ki” diye çıngar çıkarıyorum. Adam cevap olarak online işlem merkezinden de şikayet kaydı oluşturabilirsiniz diyor. Dalga mı geçiyor anlamadım ki…

3- Olay çözülmeyince şikayet kaydı bıraktım. Arıza kaydın çözümlenmeyince yapmıyormuşsun. Şahane bir seçenek gerçekten.

4- Şikayet kaydı çözülmüştür diye mesaj geldi… Telefon, internet gelmedi…

5- Tekrar aradım. Durumu anlattım. Hattınızın olmadığını görüyoruz ama şikayetiniz çözülmüş yapabileceğim bir şey yok. Tekrar arıza kaydı bırakalım isterseniz dediler.

6- Tekrar arıza kaydı bırakırken şikayetiniz genel bir arıza, sizin haneniz ile ilgili değil dediler. Gerek yok arıza kaydı bırakmaya dediler.

7- Bir kaç gün sonra hiç bir değişiklik olmayınca tekrar aradım. Genel bir arıza yok, isterseniz arıza kaydı bırakın dediler. Adama resmen “birazcık başka yerlere de tıklayın, göreceksiniz genel arıza var” falan dedim. Ama olmadı. Tekrar arıza kaydı bıraktım.

8- Burası çok bomba iyi okuyun: Saha ekibinden bir adam, yandaki inşaatın dozeri kabloları kesmiş yanlışlıkla. (bunu öğrenmiştim sağdan soldan ama yapacaklar diye bekliyordum.) Telekom yapmayı reddediyor. Sizin inşaat firmasına dava açmanız lazım. Ardından inşaattan para alındıktan sonra Türk Telekom yer altı ekibi yapar dedi.

angry girl1 Türk Telekom Resmen Çıldırttı!
Türk Telekom’la Konuşurken Ben (temsili)

 

9- Şok geçirdim.

10- Şok halindeyken bir mesaj geldi. “Arızanız mahallenizden kaynaklı olduğu için kendi imkanlarınızla gidermeniz gerekmektedir.” Adam yani ,  “yer altında falan beni bağlamaz, kablo senin kablon. artık anlayan birini bul, naparsan yap ben karışmam.” diyor resmen.

11- İnşaat firması ile napıyorsan yap. Sen bir müşterini müşkül durumda bırakma değil mi? İnanamayıp, içeriden bir tanıdığa sordurduk. Aldığı cevap şu şekilde oldu. “Türk Telekom’un bütçesi yok, yapacak bir şey yok.” Benden paraları alırken hayvan gibi iyi… Koskoca stada sponsor olurken vardı paranız, nooldu, iki kablo mu yapamıyorsunuz!

Olacak O Kadar senaryosu yazabilecek kadar yetkin hisseden Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

One thought on “Türk Telekom Resmen Çıldırttı!

  1. Sonra hattini kapatmak istersen gidiyosun saatlerde bekleyip bi odaya giriyosun. Yarim saat suruyor sana anket yapiyorlar vallaha mi kapatmak istiyorsunuz ama neden falan diye. Hatta arada bilgilerinizi paylasmaya devam edelim mi ortaklarimizla
    falan diye soruyorlar manyakca. Sonra diyorsun ki tum borclarimi odedim mi tamam mi bak kardesim. Tamam hersey diyor. 5 ay sonra kapida ihtarname, 87 liralik ttnet borcunuzu odemezseniz hacze gidicez diye. 87 TL sana avukat mavukat derken 300 TL olarak donuyor cileden cikartiyor falan. Customer lifecycle terk.

Sen ne diyosun bu işe?