Parking a smart

Ben genel olarak, genel yetenekleri çok zayıf bir insanımdır ve sayılı yeteneğim olan konu vardır. Varolan aktivitelerin %99 unda hiç iddaalı dilimdir.
İddalı olduklarm:
* İyi kayarım- çünkü 3 yaşından beri, odun bile olsa herkesin çok iyi kaymayı becerebileceği kadar uzun bir süre her hafta sonu dağa götürüldüm.
* İyi yüzerim- aynı hikaye- ufacıkkenden beri yüzme kursuna gittim..
* bilgisayarda çok hızlı yazarım, neden bilmiyorum
* Mükemmel bir akrostişçiyim! -çok gerekli birşey, bir aralar şiirimsi şeyler yazam yeteneğim sebebiyle acaba falımda mı çalışsam diyordum.. Çok düşündüm başka da bir işe yaramıyor.
Yeteneksiz olduklarım:
** Resim konusunda felaketim
** Müzik konusundan bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum – şarkı söyleme, müzik aleti çalma.. Kızlardan tek koroda olmayan bendim, flüt çalmaktan hep en kötü notu alırdım…
** Dans, ritim, kısaca sanatın her dalı
** Kayak ve yüzme hariç sporun her dalı. Orta okul hayatımda spor en sevmediğim dersti, ve en düşük notları aldığım..
**  gatosalam hariç – bu da pratikle geliştirdiklerimden bir ara 2 günde 1 gatosalam yapıyordum- yemek pişmirme ve her türlü ev işi
** Mesela çok beğendiğim dipin içinde ne olduğunu soruşturunca dipin içindekinin ekşimiş yoğurt olduğunu öğrenmiştim. Damak tadım da pek yok yani..
** düğüm çözme vs. gibi ince motor hareket gerektiren aktiviteler
** fiziksel beceriye, zekaya, el-göz koordinasyonuna bağlı oyunlar- aktiviteler
** dikkat gerektiren her türlü şey
ve saymakla bitmeyen aklınıza gelebilecek her konuda yeteneksizim diyebilirim..

Ama tüm dürüstlüğümle söylüyorum ki, süper araba kullandığımı iddaa etmesem de park konusunda iddaalıyımdır… Paralel park, dikine park, sığmayacak yerlere zorla park..

 Parking a smart
Hatta o kadar ki bir resmini bile bulabildim size…
Durum böyleyken, böyle kendini bilir bi insanken ve yine de park konusunda iddaalıyken ben, Çeşme seyahatimde başıma ilginç bir şey geldi. Sonat, ben ve arkadaşı, sonat’ın arkadaşının arabasına bindik. Araba smart… Sonat’ın arkadaşı arabayı park edemedi! Smart’ı. Ben de parkediyim hemen dedim.. Parkettim de.. Bir smartı parketmek için 2 farklı yer denedim. 2. yere abartmıyorum 10-12 manevrada girmişimdir. 1.sine giremedim zaten. En son polisler, “çekin o kukalarıda artık nasıl parkederlerse parketsinler!” diye bağırınıyordu. Etrafta smartı parkedememi izleyen insanlar vardı.. Ve şansızlık, talihsizlik falan diil, bugün olsa yine parkedemem. Ben hayatımda kullanımı bu kadar zor bi şey görmedim. Boyuna bakmayın, aynaları otomatik ayarlanmıyor, şöyle bir kaldırımın neresindeyim diye bakmak yok, vitesi süper ilginç, nasıl çalışıyordu çözemedim, süper antihidrolik dönmeyen bir direksiyon ve direksiyonu döndürmeyi başarsan da dönmeyen tekerlekler… Diceyim şudur ki, smart almayın, biri de park edemiyorsa kendinize güvenip park etmeyi denemeyin, nasılsa olmuyo kendin€izi boşuna rezil etmeyin..
 Parking a smart
Sandru the great parker (not valid for all cars)
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?