Mega Hafıza

Hello Gençlik,

Bloga geri gelmenin gazı ile, yatmadan önce bir shot blog yazayım dedim. – kısacık…

kusburnu 1 750x460 Mega Hafıza

Dün evde “kuşburnu” çayı buldum da, bi anda aklıma Çiller geldi… “Çiller severdi bu çayı, her sabah içerdi bence” dedim Eran’a ve kendime de, bu garip çağrışımıma da başta inanamadım.

Ama yanılmamışım!

Neyse sözün özü, evet Çiller kuşburnu çayı içermiş, güzelliğini de, gençliğini bu çaya borçluymuş. Tabii bu kısımlar subjektif…

 

ciller Mega Hafıza

 

Çiller başbakan olduğunda, yani 1993’te 8 yaşında, bırakın hayatının baharında olmayı, çocukluğunun baharında bir kız çocuğuydum.Daha dün ne giydiğini hatırlamak için çaba sarfetmek zorunda olan biri olarak, bu bilgiyi nasıl aklımda tuttuğumu bilmiyorum ama Google’layınca bu işte yalnız olmadığımı gördüm. 2017’de bile Kuşburnu ile ilgili yazılmış yazılarda hala Çiller’in adı geçiyor. Benim gibi bir çok sübyanın aklında bu şekilde yer etmiş, kazınmış ve çıkartamamışlar.

Screen Shot 2018 12 10 at 23.04.35 1 Mega Hafıza

İnşallah bu yazıyı okuduktan sonra, siz de bir ömür Tansu Çiller’in gençliğini ‘kuşburnu’na borçlu olduğunu unutamazsınız!!

Bedduasıyla ürküten Sandru

Ya o diil de, Çiller nası kocişine kendi soyadını vermiş? Acaba istesem ben de yapabilir miyim ki? Bunu da bir ara araştırıp yazayım size… Belki kocişini bırakmadan, soyadını geri isteyenler vardır aramızda…

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

One thought on “Mega Hafıza

Sen ne diyosun bu işe?