Mahmure.com’da Nurtopu Gibi Bir Köşem Oldu

Gençler ve Genç Kalanlar Hello,

2 haftadır yazamadım ve hayatım o kadar değişti ki bir anda… Ben bile yakalamakta zorlanıyorum henüz.

Önce işten bahsedeyim. İşten ayrıldığımı söylemiş miydim? Pek bir hayrını göremediniz biliyorum henüz ama daha çok yazmak için işten ayrıldım simple smile Mahmure.comda Nurtopu Gibi Bir Köşem Oldu

Ve şahane bir ilk adım attım. Bir Hürriyet kuruluşu olan, Mahmure.com’da nurtopu gibi bir köşem oldu!

Screen Shot 2015 05 07 at 09.32.38 Mahmure.comda Nurtopu Gibi Bir Köşem Oldu

Mahmure.com’da yaklaşık 10 gündür, anasayfada ve alt sayfalarda, neredeyse her yerde sağda, Lafa Stiletto Giydirdim yer alıyor. Genelde, kadın-erkek ilişkileri vs. üzerine şekillendirmeyi planlıyorum köşemi, ama bilirsiniz pek sınır tanımam. Köşem bugün anasayfadan kalkacak, ama çok yakında yeni yazılar ile birlikte tekrar gelecek! Tabii ki yukarıdaki linkten her daim ulaşabilirsiniz!

Siz şimdiye kadar yazdıklarımı okumakla işe başlayın. Söz, artık Mahmure.com’da ve diğer mecralarda her yeni yazımda sizi en hızlı bir şekilde bilgilendireceğim! Eee yazar olmak için yola çıktıysak, bol bol yazı gelecek demektir simple smile Mahmure.comda Nurtopu Gibi Bir Köşem Oldu

Şimdilik 5 tane yazım var:

1. Aşk ile Bahar’ı Kombinleyin

Siyahla laciverti, kürkle (tabii ki yapay) Stan Smith’i (tenis ayakkabısı), dondurmayla kızarmış patatesi birbirine yakıştıran biri olarak beğenmediğim bir kombin neredeyse yoktur! Ama, gelmiş geçmiş tüm kombinleri solda sıfır bırakacak bir ikili varsa bence o bahar ve aşktır!
Yıllar geçse de modası hiç geçmeyen bu ikili hayatta başınıza gelebilecek en güzel şeydir/şeylerdir. Baharın gelişi ile birlikte 10 kişilik whatsapp deney grubumdan 3’ünün midesinde –çoğunluğun tabiri ile- kelebekler uçuşmaya başladı bile…

Yazının Devamı için

2. Kırıksız Saçlar, Mutlu Adamlar

…  Komşunuz Mehmet yazısının bir yerinde demiş ki, pozitif düşünce olayından bıktım, hem de bazen mutsuz olunca, “Bu adam arızalı kesin düzeltmem lazım!” şeklinde düşünen kadınları çekiyorsunuz. Bir erkek olarak o bile fark etmiş kadınların hastalıklı vaziyetini.  Aklıma direkt hafta başından beri yazmak istediğim ama bir türlü bilgisayarın başına oturmaya vakit bulup da yazamadığım yazı geldi ve daha fazla ertelememeye karar verdim.

Biz kadınlar bilerek ve tercihen depresyonda ve hayattan mutsuz adamları mı seçiyoruz? Ya da onlar bizi daha fazla mı çekiyor?

Yazının Tümü İçin

3.  Modern Kadının Maslow Piramidi İle Savaşı

… Anneannem, 16 yaşında evlenip, 17 yaşında teyzemi doğurmuş. Büyükbabamla kendisini bir arada düşünmek pek hoşuma gitmese de, kolaylıkla 16 yaşında seks yapmış diyebilirim. Peki üniversiteye giden, maddi kaygıları olmadığı için evlenmek için doğru erkeği bulmayı bekleyen modern Türk kadını ilk seksini ne zaman yapıyor?
Evet, küçük deney grubumun %100’ü ilk seks için evlenmeyi bekleyemeyeceğim diyor. Ancak sadece %80’i gerçekten beklemiyor. İlk seksinden önce mastürbasyon yapan kadınların oranı %30’u geçmiyor ve ilk seks ortalama 23 yaşında yapılıyor! Yani 1950’lerde 16 olan –ve belki de normal olan- ilk seks yaşını 2015’te 23’e çıkartmış bulunmaktayız. O seks de sevgili varken yapılıyor. Zira vibratörü olan kadın oranı sadece %10. (Kendini modern, açık görüşlü olarak tabir eden, üniversite mezunu kadınlardan bahsediyorum yanlış anlamayın.)

Yazının Tümü İçin

4. Bu Yaz Da Evlenmiyorum

…Şimdi nişanlanan arkadaş, kod adı Ayşe olsun bu yazıda, biz tanıştığımızda benden 2-3 sene evvel aynı yollardan geçmişti. 2-3 senedir her akşam birlikte yiyor, istediği zaman sevgilisine sarılıyor, sarılıp uyuyor yanında uyanıyordu. Ama bu işin bir bedeli vardı. Sevgilisi de tüm bunları yapabiliyordu ve halinden çok memnundu. Ve ne yazı ki, hayatıdan memnun olan bir erkeğ,n taşlarını oynatmak sanıldığı kadar kolay olmuyordu.

Ayşe çok laf anlatmaya çalıştı bana taşınmasına değl, taşımamasına uğraşacaksın diye. Anneni koy araya istemiyor de dedi. Ben gittim “annem bizi yemeğe çağırdı” dedim.

Yazının Tümü İçin

5. Aşk Parmakta Bir Yüzük

4 senedir sevgilisi ile birlikte yaşayan ve henüz nişanlanmamış bir (genç!) kız olarak, önceki yazımda en büyük özlü sözümü etmiş ve meslek bileğinizde bir bilezikse, aşk da parmakta bir yüzük olmalıdır demiştim.

Biz kadınlar, modernleşen dünya ile beraber, sonunda, bileğimize takacağınız bilezikleri, yani üniversitede hangi bölümü okuyacağımızı, gideceğimiz kursları, iş hayatında nasıl ilerleyeceğimizi kendimiz seçer olduk. Bir görücü durumu yoksa aşkımızı da sonunda kendimiz seçmeye başladık… Peki ya yüzüğü seçmek?

Aşırı modern bir kaç arkadaşım dışında, evlilik teklifi eden ve yüzüğünü kendi seçen kadına rastlamadım. Henüz yüzük seçme işini kısmının yapması, kadın kısmı tarafından hoş karşılanmıyor. Bu işin sürpriz olması şart. Tabii, aynı kadın kısmı tarafından beğenmediği bir yüzüğün alınması da hoş karşılanmıyor. Erkeğin; kadının ve kadının tüm arkadaşlarının beğeneceği yüzüğü, kendisi bulması gerek.

Yazının Devamı İçin

Büyük Yazar Sandru

 

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?