Long- long distance Relationship after a long long time

Hello Can’lar,

Baktım da bloguma en son Tel- Aviv’i anlatmışım size.. Tel- Aviv gezimden küçük (!)  bir ayrıntıyı daha paylaşmak isterim.

Dünya’nın her yerine yayılmış bir aile olarak, kuzenimin düğününe oradan-buradan gelip otlede kalan aile ferdlerinin sayısı bir hayli yüksekti… Yaş grupları ise  3-9, 30-35, 55-60, 75-…, aralıklarından oluşuyordu. Annemin muhteşem kuzeni Suzy ile kumsalda yağmurun altında yürüyüş & dedikodu, ufaklıkları valiz taşıma arabasına bindirip recepcionda görevliler bağırana kadar koşturmak, genç evlilerle turistik Tel- Aviv turu güzeldi de, 26 yaşında bir kişi olarak insan gece çıkmak, takılmak istiyor.

Saolsun Meyzi müsait olduğu her an beni aldı, gezdirdi. Meyzi ve oralı buralı arkadaşlarıyla çeşitli aktiviteler yaptık. Hangi akşamdı hatırlamıyorum, bir akşam Meyzi’nin ablasının doğum günü de vardı. Meyzi doumgününe gelicek bir çocuktan bahsetti… Kafamda kimse yok ama, öyle herkesi de beğenmem… Zaten İsrael’de yaşayan bir çocuk… Kime ne faydası var onun?! “bakalım” dedim. Gittik biz erkenden, içmeye başladık, meyzi, meyzi’ninki, lara, bir kaç amerika’lı arkadaşları falan takılıyoruz. Bir süre sonra Deyvi geldi. Benim çocuk… (18 yaşında İsrael’e taşınmış, 9 senedir orda yaşayan, avusturya lisesi mezunu bir genç.)

 Long  long distance Relationship after a long long time

Zaten bi geldi “what’s up?!!” , “yeah” çok eğleniyorum havalarında! Amerika’lı mı ne?! Biraz hiperaktif, yerinde durmuyo! Neyse bir süre sonra konuşmaya başladık. Sorduğu sorular karşısında, herhangi bir kız, çat diye tokat atmış olabilirdi. Hadi arkadaşının arkadaşına öyle bir ortamda tokat atmak biraz garip olabilirdi, ama en azından çocuğun yanından kalkıp,bütün akşam bir daha da yüzüne bakmazdı. Eminim… Ben n’aaptım. Dedim ki zaten tatildeyim, zaten özünde ben de çok normal diilim, boşver konuşuyo dedim ve “Deyvi bak buna da cevap veriyorum, ama bu son olsun…” şeklinde cevaplar verdim. Akşam çıktık ordan, birileri başka bir yere gittiler, kimileri evlerine döndüler. Ben meyzi eve giderse, diğer insanlar ve deyvi’yle hayatta bir yere gitmem dedim. Deyvi’nin sağı solu belli olmaz, pek manyak bir havası var, belki beni dövebilebilir, meyzi de etrafta yok, kim beni kurtaracak, düşünceleriyle… Ama sonra deyvi’yle ikimiz bambaşka bir yere gittik, hangi akla hizmetse… Tutarsız hareketler… Sabaha karşı kumsalda yağmur altında biraz yürüdükten sonra bıraktı beni otele. Sonra ertesi akşam buluştuk ve yemek yedik. Neden böyle işlere bulaşıyorum bilmiyorum… Ertesi sabah o işe, ben uçağa… Ama durmadan mesajlaşıyoruz. Eve geldim facebook chat, g talk falan.. ertesi gün de, ertesi gün de… Nerdeyse 1 ay boyunca her gün… Hiç de öküz, garip bişi diilmiş. Valla rencide etmekten çekiniyor olmasaydım hepinizin önünde, minnoş sıfatını yakıştırabilirdim deyvi’ye… Çok şirin, ilk izlenimin aksine akıl erdiremediğim bir şekilde düzgün, ve eğlenceli de bi çocuk..

Sonra geçen çarşamba; zaten bir ara buraya gelmeye niyeti olan deyvi, benim gibi bir motivatörün de etkisiyle istanbul’a geldi. 4-5 gün baya eğlendik, güldük, gezdik ve yedik… Çok güzeldi…

 Long  long distance Relationship after a long long time
Şimdi çarşamba ben gidiyorum. Aslında teyzeme… Ama hafta sonu deyvi’yleyim. Ne gerek var böyle saçma sapan işlere bilmiyorum… Ben sevgilim hep yanımda olsun, en azından yakınımda olsun istiyorum. Yine de Perşembe akşamı deyvi’yle buluşmayı daha çok istiyorum simple smile Long  long distance Relationship after a long long time Napalım, hayatta her zaman mantıklı olanı yapamıyoruz… En azından ben yapamıyorum…
Şimdilik ‘şimdi’yi yaşayan Sandru simple smile Long  long distance Relationship after a long long time
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

One thought on “Long- long distance Relationship after a long long time

  1. Çok farklı bir konu ararken, google yazını getirdi karşıma. Şu sıkıcı iş saatinde pek eğlenceli geldi. Bence zaman ve mekan farklılığı gözetmeksizin, hayatı akışında yaşamak lazım..

    Keyfini çıkar derim :)

Sen ne diyosun bu işe?