Köpek Eğitiminde Bir Çığır!

Köpek sahipleri bilirler… Köpeğinizi evladınızdan ayıramazsınız. Onun için her zaman en iyisini istersiniz. Üstelik konu eğitim olunca akan sular durur.

Bence köpek eğitimi, çiş eğitimi vermekle, “otur!” , “yat!” gibi komutları öğretmekle bitmemeli, davranışsal boyutta kalmamalı… Gerek masallarla, gerek gerçek hikayelerle köpeklerin psikolojik ve zihinsel gelişimini desteklemek son derece önemli. İşte bu yüzden köpeğimin eğitiminde geleneksel kalıpları yıkan Tuğba Dursun‘u tercih ettim simple smile Köpek Eğitiminde Bir Çığır! Üstelik Tuğba bu eğitim modelini bana da öğreterek adeta bana balık vermek yerine, balık tutmayı öğretti.

Şaka lan, eğleniyoruz köpeklerle simple smile Köpek Eğitiminde Bir Çığır! Yine de köpekleri (aralarında beni tanımayanlar olsa bile) karşımda oturtup, ne kadar saçmalarsam saçmalayayım benden bir komut bekler şekilde gözümün içine bakmalarını sağlamamı öğrettiği için Tuğba‘ya bir teşekkür borçluyum.
Siz de siz masal anlatırken köpeğinizin sizi dinliyor gibi gözükmesi dahil her hangi bir konuda sizi zor durumda bırakmasın istiyorsanız bir Tuğba‘ya gözükün derim: www.tugbadursun.com
Köpeklere fısıldayan Sandru
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?