Kimse Sarı Çizgiyi Geçmiyor, N’aapsak?

Herkese Hayırlı Pazarlar,

Güzel bir pazar kahvaltısından sonra, sonunda hafta içi yazmayı planladığım yazıya başlayabildim…

Maalesef bir takım yasaklara uyulmayan, bir takım yasakları ise anlaşılmadığı bir ülkemiz var. Misal “yaya alt geçidini kullanın” diye bir tabela varsa, halkım ya buna uymaz, yolun ortasından geçer karşıdan karşıya ya da yanlış anlayıp tabelanın altından sığışmaya çalışır.

 Kimse Sarı Çizgiyi Geçmiyor, Naapsak?

Başında maalesef dedim ama çok da suçlamamak lazım halkı. Nitekim geçen hafta Avcılar’da üst geçitin çöktüğü haberini okumuşsunuzdur. İhtimal bazlı düşünürseniz, üst geçidi kullanmak hala daha mantıklı. Zira üst geçitler çok sık çöküyor diyemeyiz. Ama hayatınızın iplerini devlete vermeyip kendi elinizde tutmak istiyorsanız, karşıdan karşıya geçmek için otobanın kullanılması o kadar da mantıksız gelmedi bana… Tamamen tercih meselesi…

avcilar ust geçit Kimse Sarı Çizgiyi Geçmiyor, Naapsak?Her şeye rağmen her gün gidip geldiğim Hacıosman – Yenikapı metro hakkında herkes çok medeni. Yenikapıya yaklaştıkça kitap okuyanların sayısı düşse de, hiç bir tacizin olmadığı, kimsenin kimseye garip bakmadığı -ki bazı sabahlar concealer’ından göz kalemine ful makyaj yaptığım da oluyor.-, hamilelere ve yaşlılara yer verilen bir hat. Aynı zamanda yürüyen merdiven gereksiz yere durdurulmuyor ve kimse sarı çizgiyi de geçmiyor.

İşte tam da bu sebepten, herkesin kurallara uymasının garipliğinden olsa gerek, sarı çizgilerin önüne tek işlevi yaslanılmamak olan plastik levhalar koymuşlar!

PhotoGrid 1410096442363 1024x682 Kimse Sarı Çizgiyi Geçmiyor, Naapsak?

Metro hakkında kafa yorarım, bilirsiniz, henüz bu levhaların başka bir işlevini bulabilmiş değilim. Bir kaç kişiye de sordum, kimse çözememiş olayı. Dediğim gibi, madem sarı çizgileri geçmiyorlar, yaslanılınabilesi bir levha yapıp, yaslanmayı yasaklayalım demişler.

Henüz bu tuzağa düşeni görmedim… Elma veya levha, herkes Hacıosman – Yenikapı metro hattındaki kadar duarlı olsaydı, şimdi cennette huriler bize üzüm yediriyor olacaktı!

Çalışmak zorunda kadığı için, içten içe Adem ve Havva’yı suçlayan Sandru

 

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?