Kedi-Köpek Gibi Bile Olamadık!

Screen Shot 2015 09 09 at 10.50.20 Kedi Köpek Gibi Bile Olamadık!Günaydın;

Herkesin; evde, işte, yolda, sosyal medyada, basında terörden bahsettiği bu gün, ben size Papyon ve Smokin’den bahsedeceğim. Kedim ve köpeğim’den! Bilerek ve isteyerek bahsedeceğim onlardan. Üstelik duyarsızlığımdan da değil!

Smokin… Benim kuzu köpeğim, evimin kraliçesi simple smile Kedi Köpek Gibi Bile Olamadık! Normal hal ve tavırlı aşırı usludur. Bu bir yana ama koltukları yırttığında, olmadık yerlere çıktığında evin gerçek sahibini o, bizi ise misafirleri gibi gördüğümden hiç kızamıyorum ona! Sokaktan bizim eve geldiğinden beri de hep böyle davrandık ona. O da evi, bizi iyice sahiplendi. E, köpek neticede. Hayattan bekledikleri belli. Bir evi, bir sahibi olsun… Çok şahane olmasına gerek yok ama onun olsun! A-ha işte biz simple smile Kedi Köpek Gibi Bile Olamadık!

Sonra Smokin’in sahiplendiği evine, sahiplendiği sahiplerine ortak bir de kedi getirdik eve. Papyon… Sevgi dolu bir köpeğin bile en hoşlanmayacağı bir şey.  Sahibine, evine ortak bir can. Üstüne üstlük bir de kedi.

Smokin ile papyon 10 gün birbirlerinin yüzüne bakmadılar. Ama köpek hiç hırlamadı, kedi de hiç tıslamadı. 10 gün sonra birlikte oynamaya başladılar. 15 gün sonra ilk defa aynı yatakta yattılar. Köpek oldu olalı kedinin yemeğini yedi. Ama kedi onun yemeğini yediğinde de arkasında oturdu sakince bekledi. Onların sağlığı için duruma çıldırsak da, onlar gıklarını çıkarmadan yemeklerini bile paylaştılar.

Bizi birbirimize sarılırken gördüğünde sarılmamıza dahil olan kıskanç köpek, bir kere bile kedinin kılına zarar vermedi. Kedi nankörlük adına tek bir hareket etmedi.

Çünkü çok geçmeden gördüler ki; sabah biz evden çıktığımızda onlar bütün gün beraberler… Ve hayat birlikte olunca, birlikte oynayınca daha güzel. Farkettiler ki, bu evde herkese yetecek yemek, herkese yetecek sevgi var; hırlamak/tıslamak lüzumsuz…

Öbür tarafta biz… Yanyana büyütsen birbirimizi kardeş sanacak kadar aptal olan biz; iç güdüsel olarak birbirinden hoşlanmayan köpek ve kedi gibi bile olamadık. İki hayvan kadar olamadık. Ne diyeyim…

Çok ama çok üzgün Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?