İki Bölüm Arka Arkaya Kahve Falı

Hello hello,

Bir psikoloji mezunu olarak rahat söyleyebilirim ki, olumlu bir kahve falı psikologtan çok daha iyi gelir canı sıkkın insana.

Screen Shot 2014 08 13 at 11.45.30 PM İki Bölüm Arka Arkaya Kahve Falı

 

  • Öyle ya cinlerin üstün yeteneği, eninde sonunda bir insan olan psikologta olamaz. Sonuçta cine mi güveneceksiniz, sıradan bir insana mı?
  • Psikolog size daha ‘iyileştirmeyi’ vaad ederken, falcı size çok iyi olacağınız günlerden bahseder.
  • Psikolog, size sorununuzu kendiniz çözdürmeye çalışırken, falcı çatır çatır anlatır. Temiz, zahmetsiz… Sonuçta psikolog kafanızı karıştırır, falcı ise doğru veya yanlış, aydınlatır.
  • Psikoloğu sorgularsınız, ama bir falcıyı asla… Şöyle cümleler kurulur hatta ‘Falcı da dedi zaten…’

Misal ayrıldın mı, falcı 3 ay sonra dönecek sana çocuk der, 3 ay kafa rahat… Dönmezse de 3 ayda unutursun zaten falı da çocuğu da… Psikologla, neden bu ayrılık sana bu kadar koydu anlamaya çalış, uğraş dur. Zaten unutacağın varsa da unutamazsın.

Yani iyi bir kahve falı neredeyse bir dedikodu kadar, bir alışveriş kadar mutlu eder kızları. Ve tüm kızlar bilirler, kahve falı bakmanın klasik bir takım kuralları vardır.

Bardak açılırken tabağa düşen telve atılan sıkıntıdır, kahve fincanının dışına doğru yol yaparak damlalar yurt dışı yolculuklarını simgeler, at murattır, küçük baloncular ise göz. Kuş haber, balık şans…

Bir kahve falının en keyifli kısmı ise başındadır. Bir kaç parça halinde gelecek paralar, yılan başlı düşman kadınlar, birine arkanı dönüp birine yüzünü dönmeler, surat tasviri ile insan tahmini filan hepsi bardaktadır. Bardaktan tabağa geçiş, falı alıştıra alıştıra bitirmek gibidir. Tabak hanedir. Uzaktan akraban hamile miymiş, bir aile büyüğü rahatsızlacakmış ama ciddi bir şey değilmiş, bir de bir anahtar mı ne alacakmış baban bunlar çıkar, sıkıcıdır…

Bugün kahve falı esnasında şunu farkettim! Erkek arkadaşla yaşamanın en iyi tarafı, falın eğlenceli kısmının tabakta sona ermiyor oluşu. Çocuk hanede tabii, tabağa geçiyor hala, çocukla neler oluyor onu anlatıyor…

Nasıl desem, yıllar önce, Comedymax’te Sex and the city bittiğinde, ‘Az sonra sex and city’ anonsunu duymak gibi!

İki bölüm arka arkaya fal…

Eran’la her şeyin daha keyifli olduğunu bir kez daha farkeden Sandru

 

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

One thought on “İki Bölüm Arka Arkaya Kahve Falı

Sen ne diyosun bu işe?