Harika Bir Başlangıç

İyi Haftalar Gençler,

Son zamanlarımın en hip konusu ilk görüşte aşk! Etrafım matchmaking’lerde elektrik alamayan ve 3 çift ayarlayabilirsem cennete giderim hevesimi kursağımda bırakan nankör arkadaşlarla dolu! Herkes ilk görüşte alınan elektriğin önemine inanmış vaziyette. Konu sadece aşk da değil üstelik. İşte de ilk izlenimin önemi hakkında bir dolu tezler, kitaplar yazılmış vaziyette. Bestseller olmuş olanı bile var.

Peki, külüne bile muhtaç olduğumuz, en güzel bir yatırım aracı olan ev almak yerine tercih etmemiz gereken komşu ile yakaladığımız ilk elektrik ne kadar önemlidir? -inşallah çok değildir…-

Öncelikle yaklaşık 2 buçuk sene önce ailemden ayrılıp taşındığım ilk evimdeki karşı komşumla tanışma hikayemi anlatayım.

Daha taşınalı 1 hafta olmuştu. Bir cumartesi sabahı, evin içerisinden gelen 2 kadın, 1 adam ve 1 de köpek sesine uyanıverdim. Rüya mı değil mi diye anlamaya çalışırken, benim gibi yeni uyanmış Eran’ın anlamsız bakışlarıyla karşılaşınca seslerin gerçek olduğunu anladım. Pembe tavşanlı pijama altını kombinlediğim mavi ayıcıklı uzun geceliğim ve muhteşem saçlarımla, emin adımlarla salona ilerledim. Koltuğumda bir köpek yatmış akşamdan kalan köfteleri afiyetle yerken, salonun kapısında ve girişte birer kadın (sokak kapısı açık) apartmanın koridorundaysa 1 adam köpeğe gelmesi için yalvarıyorlardı. Köpeğin ve yediği köftelerin sorun olmadığını söyledikten ve komşularımı içeri buyur ettikten sonra kapıyı tam kapayamadığımızı, gece aralanıp açık kaldığını, bunu fırsat bilen ve meşhur deyimi doğrulayan her daim “aç köpek” Bal’ın köfteleri yemek üzere içeri girdiğini anladım. İlginç bir başlangıçtı pekala ama çok da kötü sayılmazdı… Özellikle dün yaşadıklarımın yanında!

4 aydır ikamet ettiğim evin karşısına taşınan yeni komşularımla muhteşem pijama-gecelik kombinasyonumdan bile daha samimi bir başlangıç yaptım! Önce hikayemin iç yüzünü anlatayım.

Yeni evimizde kameralı bir diyafon var. Çok ileri bir teknoloji değil kabul ama Eran da ben de hayatımızda ilk defa böyle bir aletle birlikte yaşıyoruz. Çok da sempatik bir çift olduğumuzdan olsa gerek, aşağıdan zile bastığımızda, zile basılan dairede otomatik olarak açılan bu kameraya duyu organlarımızı yaklaştırmak sureti ile muhteşem pozlar veriyoruz.

 Harika Bir Başlangıç

Yine, dün gece 12’de köpeğimi gezdirdikten sonra, daire numaramız ile ilgili fazla kafa yormadan tek isim yazmayan zile -bizimkisine- bastım. Ve duyu organlarımdan içi en iğrenç olan burnu seçip kameraya yaklaşırdım. Bir an “Zil çalmadığı halde manuel bir biçimde kamerasını açıp aşağıya bakıp benim burnumu gören yoktur di mi?” düşüncesi içimi gıdıkladı  ve geri çekildim. Ve o an yeni taşınan komşularımızın zildeki ismi çıkardıklarını, bizim zile değil onların ziline bastığımı farkettim! Hemen bizim zile de bastım. Eran kapıda beni bekliyor olmalıydı ki 1 sn. geçmeden kapıyı açmıştı! Eve geldiğimde “sen başkasının ziline mi bastın, çünkü ben açmadım!” sorusuyla bir kere daha yıkıldım!

5 aylık bebeği olan bir çiftin kapısını gece 12’de çaldığıma mı üzülsem yoksa yepyeni komşularımızla burnumun içini göstererek harika bir başlangıç yaptığıma mı konusunda ise kafam hala karışık…

İyi veya kötü değil, samimi ilk izlenimlerin insanı Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?