Hamama giren terler!

Hamama gittik; hamam sıcaktı…
Kızları gördük; çırılçıplaktı!
Domates salça, o ne biçim kalça!!
Bir ıslık öttü, o ne biçim göttü!
Acı biber, füze gibi memeler…
 Hamama giren terler!

Bu gün Rafinera çalışanı sıfatımla, firmanya’ya görüşmeye gittim. Gujan’la (Gujan bir erkek adı, firmanya çalışanı) konuşuyorduk. Başlarda insanlar zaten kullanacakları kuponları alırlarken, artık indirim insanları öylesine cezbeder hale geldi ki insanlar hayatlarını bu kuponlara göre yaşamaya başladılar. Mesela ben binicilik kuponları revaçta diye at binmeye karar verdim! Benzer şekilde hayatta bir tek ablamın gelin hamamına gitmişken, indirimin büyüsüyle ve Rakel Bensusan’ın baskısıyla bir grup kız kupon aldık. Geçtiğimiz pazar da son kullanma tarihi doluyor panğine kapıldık ve Cağaloğlu hamamına gittik.

 Hamama giren terler!

 Hamama girince, tek hamam tutkunu olanların biz olmadığımızı, bir çok ünlünün de hamama geldiğini famous guests köşesinden gördük, Gian Franco Ferre’den Kate Moss’a Adile Naşit’ten Florance Nightingale’e herkes bu hamama gelmiş… Sağ köşeye dikkatlice bakarsanız, İpek’in de famous guestlerden biri olduğunu görebilirsiniz..

 Hamama giren terler!

Rakel ve İpek hamamın muhteşem atmosferinde adeta mutluluktan sarhoş oldular!

 Hamama giren terler!

Böyle gözüktüklerine bakmayın, fotoğraf çekilemez alana girdiğimizde, yani hamamın hamam kısmına, ikisinin de suratları görülmeye, yorumları duyulmaya değerdi. Yatan kadınlara bakıp iğrenme suratları yaptılar istemeden.

Rakel sürekli etraftaki kadınlara bakıp;
– “meme” ne çirkin bişey
– kadın vücudu iğrenç!
– kadınlığımdan utanıyorum
–  iyki kadım da kadınlarla birşey yapmıyorum,
– masaj yaparken giyniyorlar di mi?! 
– homofobik oldum! gibi şeyler söylüyordu..

İpek’se…
– çok sıcak şu anda dinleyemiyorum…
– nasıl dayanıyor bu insanlar buraya??
– hayatımda ilk defa bu kadar ıslak bir ortamda bu kadar sıcak hissediyorum..
– ben bir nefes almaya çıkıcam..
– ayrıntılarını anlatıcam ama şimdi değil, çok sıcak!
– ay fenalaşıcam birazdan!..

Sonra güzel kısım başladı! Biraz hamam’da “hamam’a giden terler”, dedikodu yapalım, birbirimizi yıkayalım modunda takıldıktan sonra bize kese/masaj yapmaya geldiler. Benim tellalımın adı Gülistan’dı. Ya aile mesleğidir bu, ya da takma isimdir diye düşünüyor insan. Sanki tellal olsun diye takmışlar bu ismi, Gülistan. Bi güzel keseledi beni, ipek gibi oldum valla… Sonra yıkadı, sonra vücut masajı, sonra bir daha yıkadı, sonra köpük maısajı, sonra bir daha yıkadı, sonra saçlarımı şampuanladı, kafama masaj yaptı, saçlarımı taradı, sonra bir daha yıkadı! Süper bişidi, durmadan masaj yapılımak falan.. Dışarı tertemiz, bol bol yıkanmış çıktıktan sonra ikram çamlıca gazozlarımızı içtik… Nefis rahatlacı, süper dinlendirci bişey… Valla ben ayda 1 kere hamama gitmeye karar verdim.. Siz de takılabilirsiniz bana 😉 Yani ,Cağaloğlu hamamı grupanya sayesinde sürekli bir müşteri kazandı! 
Ben  bi de hamamdan bile alışveriş yaptım! Turistlere 10, bize 5 Tl olan sabunlardan bir sürü aldıim. Anneanneme bir lavantalı mor hediye, banyomuza bir ballı, bir zeytinyağlı, bir tarçınlı, dolabıma da bir şeftalili sabun aldım… çok güzel havlu peştemaller vardı.. Ama onlara gücüm yetmedi maalesef!! Bir daha ki aya artık…

 Hamama giren terler!
Balık etiyle, çalışmak yerine evde oturmak istemesiyle, hamam keyfiyle kendi kendine “acaba yanlış zamanda mı doğdum?” diye soran Sandru
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?