Hafta en sonu kaçamağı: çeşme II

Cuma akşamı, Pazar günümü Çeşme’de geçirmeye karar verdim yine! Fırat’ı aradım ve erkek erkeğe tatil yapıyor olduklarını öğrendim! Emir Koç (bir gün senden Emir “Koç” diye bahsedeceğime hayatta inanmazdım, ama merak etme sen hep bi tanesin!) her ne kadar yanlarına gelmememi dile getirdiyse de, sonra kıyamadı bana..

Çeşme sezonu tamamen başlamış durumda… Çeşme in, herşey out vaziyette… Emirler’in yanına gitmemeye karar verince, Valerie’ye Çeşme’ye gitme teklifinde bulundum… Zaten orda olucakmış, beni de yanına çağırdı. Ben de gitmeye karar verdim. Bileti alınca öğrendim ki Rita- Vedat- Metin- Elyan ve pazar günleri görmeyi en sevdiğim insan Emir (menda) de ordaymış… Rita’da kalmaya karar vermiştim ki, Emir Koç valizimi ben toletteyken fırat’ın arabasıyla beraber fıratlar’a yollamış ve ben de valizimin peşinden fıratlar’da kaldım böylece… Marakash’e gittim bu sefer cumartesi gecesi… Gerçekten çalan müzik yelpazesine anlam vermek mümkün değil.  “kim olursan ol gel, elbet senin sevdiğin türden de birşeyler çalarız” sloganıyla yola çıkmışlar gibi herşeyi çaldılar. Ateş’le gece boyu beklediğimiz serdar ortaç şarkıları gecenin ortalarına doğru gelmeye başladı. Zaten o zamana kadar çoktan sarhoş olmuştum. Fena diildi, paparazi kadar kalabalık olmaması bence + puan. Çıkışta bi paparaziye de gittik. Kenardan Marakash’ten Paparazi’ye geçiş var,kısacık bir yol ama yol çok kötü.. Ya düz ayakkabınız olması lazım, ya da sizi kucağında taşıyabilecek güçlü kuvetli erkeğiniz. -ben topukluylaydım ;))- Geçen sefer Fırat’ın evinde ne kadar sıcak karşılandığımı ama bu “sıcak”ın mecaz anlamda olduğunu gecenin gayet serin olduğunu söylemiştim! Şom ağızlılık olsa gerek, yattığım odanın kliması bozuktu bu sefer! Neyse ki fazla uyumadım, saat kurup Emir’i (koç) Emir’i (menda) görmeye götürdüm. Sıcak aile kahvaltımız ve havuz sefası ardından, Fırat bizi aldı ve çöp şişçiye brunch (!)a gittik. Tabiki oranın da adını bilmiyorum ama çok da tutmadığımdan gitmenize gerek yok zaten…

 Hafta en sonu kaçamağı: çeşme II
valla emir (menda) sürekli havuzda gülüp, süper pozlar veriyordu, ama emir (koç) hiç birini yakalayamamış!
 Hafta en sonu kaçamağı: çeşme II
Çöp şiş yerine kumruyu tercih edebilirdim derdim, ama süper misafirperver bu insanları size şikayet etmeye utanıyorum.

Bir süredir Çeşme’de kalan ve Aya Yorgi’nin çirkin piyasasından sıkılan, artık güzel deniz isteyen herkesin (ben hariç kimse oraya 1 günlüğüne gitmediği için) isteğiyle günümüzü Aya Yorgi’de bir yerde değil, Alaçatı 11’de geçirdik. Bu karardan daha çok memnun olamazdım.  Babylon’un Aya yorgi’ye taşındığını söylemiştim. Babylon’un eski yeri de Alaçatı 11olmuş. Fazla anlatacak birşey yok, bildiğiniz eski Babylon gibiydi. Fırat’ın ailesi -ki uzun zamandır konuşmamıştık, annesini, sonat’ı hepsini özlemişim-, Fıratlar, Ritalar -emirle kumlarla oynamak falan-, herkes orda yanayana şezlonglardaydık. Çok huzurlu, olağan üstü bir gündü. 1gün yetmiyor başka, ama yine de değiyor. Bir ara uzun (uzun dediğim 4 günlük ama yeni standartlarımda uzun sayılır.) bir tatil yapıcam ama onun dışında da bu yaz Çeşme’ye 1-2 kere daha böyle kaçamaklar yapabilirim. Sizi de beklerim.

Gezgin Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?