Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!

Sevgili Galatasaraylı taraftarları, Akhisar güçlü bir rakip gibi gelmeyebilir size ama tarihinde ilk defa 1. Lige çıkan bu takımı da, taraftarlarını da tanımıyor olsanız gerek. Futboldan anlamam ama size taraftarlar konusunda yardımcı olabilmek icin bir Bursa spor taraftarı olsam da sizin için hiç bir masraftan kaçınmayarak Akhisar’a kadar geldim.
Tamam biraz yalan söyledim; tam da böyle diil… Sevgili Kırkağaç da askerlik yapıyor. Ben de Kırkağaç’a yakın ve göreceli olarak daha büyük olan Akhisar’da konaklıyorum. fırsattan istifade size Akhisar’ı ve Akhisar insanını anlatmak isterim simple smile Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!
HOW TO GO
İlerde burada bi maç olur da gelmeyi düşünürseniz yol yaklaşık 4,5 saat sürüyor. Yenikapı’dan Bandırma’ya 2,5 saat süren feribot yolculuğunun ardından, “Gelmişken Susurluk ayranı içicem biraz duralım.” demezseniz 2 saat araba yolculuğu ile Akhisar’ın göbeğinde olabiliyorsunuz. 
WHERE TO STAY
Gece kalacaksanız, buranın en büyük oteli olan 4 yıldızlı Palm City otel’i tavsiye ediyorum. Eğer maç hafta sonuna denk geldiyse ve bir düğünde uyuyabilecek kadar duyarsız değilseniz yanınızda mutlaka bir takım elbise/tuvalet ve çeyrek altın getirin. Zira burda her cumartesi bir düğün var. Geline damat tarafının, damada gelin tarafının akrabasıyım diyip düğüne katılmak şart… Aksi takdirde eğlenceyi kaçırıp canlı müzik eşliğinde blog yazmak durumunda kalıyorsunuz. İkidir kısmet olmuyor ama haftayaki düğüne kesin katılıcam! (bütün eller havayaymış, bu dünya ne bana ne ona kalmazmış, Sultan Süleyman’a kalmamış,  arada sırada aklına geliyormuş, geldiği gibi gitmiyormuş, ayda yılda bir olsa da muhakkak arıyayımış, arkası gelmezmiş dertlerinin, bıkmış illallah falan…En çok koyanı da o benim yerimde olsa ufak ufak uzar, durmazmış.. Pılını pırtını toplar gidermiş… Benim neyim eksik yaaa…)


WHAT /WHERE TO EAT
Buraya kadar gelmişken 1928’de burada ilk şubesini açan Köfteci Ramiz’in tarihi yerinde köfte yemenizi tavsiye ederim… 
 Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!
POPULATION
Nufusun%45’ini Alevilerin olusşturduğu Akhisar’ın insanları çok tatlı, çok cana yakınlar. Aşağıdaki fotoğraftan yola çıkarak eğlenceli olduklarını da söyleyebilirim. Dükkanın sahibi ismin telif hakkını da almış simple smile Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!

 Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!

Ayrıca  ülkemin birçok ilçesine nazaran oldukça modernler. Beldiyenin ispark’a yakın bir servisi var. Görevlilerden bir tanesi ile tanışma fırsatı buldum. Kadın…  “ne var yani?” demeyin, 9 senedir direksiyon sallıyorum :)), İstanbul’da bir tane kadın ispark görevlisi görmedim… 

ABOUT AKHİSAR BELEDİYESPOR
Ve sizi asıl ilgilendiren kısım park gelileri Akhisar Belediyespor’a gidiyor. Yeri gelmişken affınıza sğınarak az önce rakip takıma 2TL vermiş bulunduğumu da söylemek de isterim. 

PS: Buralara kadar gelmişken Kırkağaç’tan Akhisar’a kadar yol kenarında sıra sıra olan kavunculardan bal gibi bir kavun da alabilirsiniz. 1 TL shopları aratmıyor… Kalitelisini istiyorum derseniz kilo 1TL, fazla gelirse tane 1TL olanlar da var… 

 Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!
Ayrıca burası zeytinkent olarak da biliniyor… Zeytinyağlı sabunlar, şampuanlar, duş yağları memnun… “Ben sebamed’den başka sabun kullanmam!” demeyen en yakın tanıdığım anneanneme 5 külçe zeytinyağlı sabun aldım.
 Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!
Ha bi de askerde yemeklere şap atıyorlar söylentisine karşın manisa’nın ünlü mesir macununu da aldım. (yok lan, edebi açidan böyle bir bağlama daha keyifli oluyor ama rencide olmasin cocuk bosuna, meraktan aldim macunu simple smile Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın! )Satıcıya gece bunu yersem bişi olur muyum dedim… Olmazmış dedi… Yine de yanımdaki tek kitap olan 50 Shades of Grey ile tehlikeli bir kombinasyon olabilir simple smile Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın! 

 Galatasaraylılar Rakip Taraftarı Tanıyın!

Akhisar gibi küçücük bir yerde, tek başına bile keyifli zaman geçirebilen, postu Galatasaraylılar rakip taraftarı tanısın diye yazdığını iddia etse de içten içe Akhisar’ı tutan Sandru 
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?