Funfatale ve Vedat’ın Doğum Günü – Miladi takvime göre

Eğer bir kaç yazı aşağısını okursanız,Vedat’ın doğum gününü kutladığımızı görebilirsiniz. Fakat bu kutlama dini takvim tarihleri esas alınarak yapılmıştı. Bir kere de miladi takvime göre kutlamak istedik ve pazar günü Les Ottomans’ta Funfatale isimli yere gittik.

 Funfatale ve Vedatın Doğum Günü   Miladi takvime göre

Blogger kimliğime bürünüyor -sanırım ilk defa böyle bir şey oluyor- ve funfatale’i değerlendiriyorum. Manzarası, ortamı çok güzel.. Zaten aşşk’ın yanı.. Aşşk ne görüyorsa Funfatale de onu görüyor. İçerisi falan da çok şık…Bir önemi varsa, benden tam puan aldı. Bir önemi yoksa, aşağıdaki resme bakıp kendi puanınızı kendiniz verebilirsiniz.

 Funfatale ve Vedatın Doğum Günü   Miladi takvime göre

Mantı, schnitzel ve kızarmış patateslerinden tattım. Schnitzel’i güzel diye bir söylenti geziyormuş etrafta, ben söyliyim çok yağlı.. Mantı güzel.. Bir kaşığa 40 tane sığabilecek cinsten küçük küçük yapmışlar.. Kayseri’de sanıyorum, düğün öncesi gelinlere mantı açtırırlarmış ve bir kaşığa kırk tane sığması lazımmış yoksa damadı vermezmiş kaynanalar.. Funfatale’in aşçısıyla evlenmeyi düşünen varsa bu müjdeli haberi ailesine verebilir. Ve kızarmış patateslere gelince, parmesanlılar ve hayatımda yediğim en güzel patatesler listesinde (henüz böyle bir listem yok, olur da bir gün olursa mutlaka sizinle paylaşırım ama) ilk 5’e girebilirler…Gidip, tatmak isterseniz (ve “ya eğer yer yoksa?” sorusu kafanızı kurcalıyorsa): 0212 359 1517 nolu telefondan rezervasyonunuzu yaptırabilirisiniz.

Doğum gününe gelince çok güzel geçti. İşte size o günden kalabalık bir aile resmi. Eğer dikkatli bakarsanız, Sara’nın-anneannem- resim içerisinde kaybolmamak ve adeta ” ben de buradayım!” demek için harcadığı çabayı görebilirsiniz.

 Funfatale ve Vedatın Doğum Günü   Miladi takvime göre
Vedat, bir kere daha blogumdan sana sesleniyor, “iyi ki doğdun, Rita ve Emir’le birlikte nice senelere” diyorum!
Baldan tatlı baldız sandru
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?