EVİM HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER : Kurallar ve diğer önemli bilgiler

İşte evime asmayı planladığım, ama henüz asmanın kısmet olmadığı kurallar silsilesi. Serim – yeni iş arkadaşı- bunun kuralsızlıklar listesi olduğundan dem vuruyor.

Evime hoşgeldiniz! Cenneten bir preview sayılabilecek evimde uyulması gereken kurallar, dikkat edilmesi gereken unsurlar ve mutluluğunuz için verebileceğim bir takım tavsiyeler var.
1-      Asansör yolculuğunuzun bir hayli uzun sürdüğünü biliyorum. Geçmiş olsun. Evden çıkarken ve bir dahaki ziyaretlerinizde asansörde düşünecek veya konuşacak konular bulunuz. (çok yakında bununla ilgili de bir guide hazırlamayı planlıyorum. )
2-      Ayakkabı ile girebilirsiniz. Ayakkabısız da girebilirsiniz. Farketmez.
3-      Evim genellikle dağınıktır. Eleştirmeyin. Eleştirecekseniz gelmeyin.
4-      Evime geldiğinizde her türlü yiyeceği ve içeceği size özel hazırlanmış gibi tüketebilirsiniz, sormanıza gerek yok.
5-      Evet, dolaptaki şampanyayı da içebilirsiniz.
6-      Abur-cuburlar pembe ekmekliğin içinde…
7-      Demlenmiş çay yok!
8-      Tüketmeye kalktığınız her ürünün son kullanma tarihine bakınız veya koklayınız, zira bozulmuş olma ihtimalleri yüksektir.
9-      Dolapta, kapının arkasında duran 3 yumurta bereket amaçlıdır. Ve eylül 2011’de satın alınmıştır. Mantığını bilmiyorum, lütfen sorgulamayın. Kendi sağlığınızın benim de evimin bereketinin kaçmaması için lütfen yemeyiniz.
10-  Sigara içebilirsiniz.Eğer sizin yoksa, televizyonun altındaki sağ aynalı dolapta sigara ve çakmak olabilir. Alıp bitirene kadar içebilirsiniz.
11-  Evimi sanki ev sahibiymiş gibi huzurla kullanıp dağıtıp, misafirmiş gibi toplaMAyabilirsiniz. Sorun yok. Hatta toplamayınız. Eşyalarımı ellemeniz ve yanlış yerlere koymanızdan hiç hoşlanmıyorum.
12-  Lacivert koltuk rahat olanıdır. Ancak ben ve Eran hep orada oturuyoruz. İsterseniz yanımıza gelebilirsiniz.
13-  Beyaz tekli koltuktan oldukça hoş bir manzara izleyebilirsiniz.
14-  Digiturk için, aletin ve televizyonun açık olduğuna emin olduktan sonra, TV’yi açtıktan sonra, TV kumandasında yuvarlak içinde ok olan tuşa basın. HDMI 1 veya 2 tam bilmiyorum onu seçin (sırayla denersiniz) ve Digiturk kumandası ile kanal değiştirin
15-  İnternetin şifresi ********** (küçük “e” Emir, büyük “e” de Emir, bir de büyük harf isteyince görevliler büyük E olsun o zaman dedim. Eran değil, sormayın.)
16-  Taksi veya yemek çağırmak isterseniz ev adresim : ***************
Yemeksepeti username: sandru password:********
17-  Evet evde bi sürü bilgisayar var. Büyük lenovo iş bilgisayarı –şifresi ******** –İş arkadaşım aramızda bir şey yok- , küçük lenovo anneminki,  dell compaq benim (onu çalıştırmak zor bulaşmayın), dell eran’ın iş bilgisayarı, mac de eran’ın private.
18-  Her zaman olmamakla birlikte kapının önündeki orta rafta, mavi kutuda bozuk para bulabilirsiniz. Mümkünse sipariş verdiğiniz kişilere bahşiş verin.
19-  Cennet parçası evimde kalmak isteyebilirsiniz. Ancak evim kışları soğuktur. Size pijama verebilirim sorun olmaz. Ancak ertesi gün giyeceğiniz kıyafetleri vermekten kıyafetim kalmadı. Bu evden benim giyim eşyalarımla (her türlü kıyafet- ayakkabı- aksesuar) çıkamazsınız! Kalacaksanız temkinli olun, yanınıza kıyafet alın, yoksa da kalmayın.
20-  Eğer evden ben yokken çıkıyorsanız, klimanın ve ısıtıcının kapalı olduğuna emin olun. Klimanın açık kalması pahalı, ısıtıcınınki tehlikeli. İlla birini açık unutacaksanız klimayı tercih edin. Zira denizde kum ben de para…
21-  Termosifondaki sıcak su şimdilik 1 kişinin yıkanmasına yetiyor. (20.01.2011 tarihinde tesisatçı gelecek bu durum değişebilir ama çok da harikalar yağabileceğini sanmıyorum.) Ben yıkanacaksam ne kadar zor durumda olursanız olun siz yıkanamazsınız. Zaten kendimi yıkanmaya ikna etmek problemli bir süreç. Bu süreci atlatmak için onca çaba harcadıktan sonra boşa gitmesini istemem.
22-  Tuvalette, dünya tarihini anlatan, kurabiyeyi neden çaya yatay bandırmanızın daha avantajlı olduğunu anlatan, harvard vs. Gibi universitelerin girişlerindeki mülakat sorularını bulabileceğiniz kitaplar yer alıyor. Bunları özgürce okuyabilirsiniz.
23-  Tuvalet çıkışı, kermit tablosuna bir göz atın. Göreceğiniz ilginç manzara çok olmasa da yüzünüzü gülümsetebilir.
24-  Köpeğimizi 18.01.11 tarihinde edindik… Bir kadının komşusunu takip ederek uzunca bir yolu onla yürüdükten sonra, kendisine acıyan kadın – Şule Hanım- tarafından eve alınmış. Şule Hanım’ın zaten bir köpeği olduğu için vermek durumunda kaldılar. Ben de aldım. Kanımca önceden ev köpeği imiş çünkü eğitimli. Çoban köpeği ve fino kırması… Çoban köpeği ile fino nasıl cinsel ilişkiye girmiş, hangisi bay hangisi bayanmış bilmiyoruz. Bu konuda bildiğim tüm bilgileri sizle de paylaştım. Daha fazla sormayın.
25-  Köpeğin yatak odalarına girmesi yasak. Sokmayın.
26-  Ağladığında üzülmeyin… (Ben de çok üzülüyorum ama çok da iyi bakıyorum.)Her ağlayıp, karnını açtığında sevmeyin.
27-  Kendisinin insan yiyeceklerinde hiç gözü yok… Sakın vermeyin. Ona bu alışkanlığı kazandırırsanız çok kızarım. Zira önümüzdeki 10 sene beraber yaşayacağız gibi gözüküyor. Sizin salak deneyiniz yüzünden bu durum oluşsun hiç istemem.
EVİME TEKRAR HOŞGELDİNİZ…
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?