Erkeğin Peynir Gibi Olanı Makbüldür!

Güzel Günler Sevgili Dostlar,

Bir çok konuda olduğu gibi süt ürünleri ve cinsiyetler arasında, kadın ile erkek için farklı yasalar işliyor. Kızın ”kaşar”ının hiç makbul olmadığı dünyamızda, erkeğin peynirinin çokça tercih edilmesi gerektiğini belirtmek isterim.

peynirtabagi 1024x674 Erkeğin Peynir Gibi Olanı Makbüldür!

Peynir gibi adam, hem kahvaltıda hem akşam yemeğinde masanın yıldızı olabilendir! Hem şarapla hem çayla giden adamdır! Yani her yola gelen, her yere gelen, bunun demi fazla, bunun tadı keskin demeyendir. Her yola geldiği gibi, geldiği her yolu da daha da güzelleştiren adamdır peynir gibi adam !

Peynir gibi adam, herkesle anlaşan adamdır. Hem yumurtayla, hem kumpirle, philly cheese steak derseniz etle, cordon bleu derseniz tavukla, makarnayla, illa şansımı zorlayacağım derseniz domates çorbasıyla en iyi anlaşandır… İster aileniz olsun ister feminist kız arkadaşınız, peynir gibi adam, herkesin yanına gönül rahatlığıyla götürebileceğiniz adamdır.

Peynir gibi adam için para gelip geçici bir şeydir. El değiştirir. Bugün bendedir, yarın başkasında… Peynir gibi adam her koşula rahatça göğüs gerer. Yoklukta ekmek-peynir oluverir, varlıkta emantal-şarap… Koluna girdiniz mi gecekonu mahallesinde de gezersiniz, sosyetik spalarda da…

Ağlayacak bir omuza ihtiyacınız olduğunda Labne gibi yumuşacıktır, sizi korumaya geldiğinde sıra parmesan oluverir peynir gibi adam.

Peynir gibi adam, sağlık hastalık dinlemez… Her koşulda dimdik yanınızda durur. Midem bozuk dersiniz beyaz peynir ilk önerilen gıda olur.

Ve yeri geldi mi cheesecake olur, künefe olur… Çok çok tatlı olur peynir gibi adam!

Derdiniz olduğunda problem çıkaran değil çözüm arayandır… Buluşacağınızı unuttuğunuzda trip atan değil, alttan alandır. Kız arkadaşlarınızın erkek arkadaşlarını dinleyendir, anneannenizle vakit geçirendir. Eleştiren değil, yardımcı olandır. İçinizi sıkan değil, huzur verendir. Peynir gibi adam kolaydır ve hayatı kolaylaştırır…

Küçük kaçamaklar, minik heyecanlar değil ama bir ömür geçirecekseniz önce tadına bakın adamların. -Küçük heyecan peşindeyseniz de önce tadına bakın adamların tabii ;)-  Peynir gibi değilse kenara atın, hayır gelmez ondan! Ama peynir gibiyse; yakalayın ve bir daha bırakmayın. Kolay bulunmuyor peynir gibi adam…

Leziz Eran peynirini çok seven Sandru

 

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

3 thoughts on “Erkeğin Peynir Gibi Olanı Makbüldür!

Sen ne diyosun bu işe?