En Huzurlu Cuma Akşamı

Yaz günlerinin kimimizi çeşme’ye kimimizi bodrum’a savurduğu bu günlerde toplanmak zor olsa da -ŞAKA ama gerçek olarak- cumartesileri calisan biri olarak benim adaya gitmem çok çok üşendirici olsa da- geçen cuma hepberaber olmayı başardık. Hem de gelmiş-geçmiş en iyi Şabat yemeği programıyla.

Önce anneannemlere çıktım.. Bir aydır görmediğim Emir’i sonunda görebildim! Her zamanki gibi inanılmaz tatlı ve bilmişti. Teknenin kaptanlarını sorduğumda ” ben, babam ve dedem” dedi. “Pekiiiii ben??” dediğimde “sen sadece bi yolcusun!” dedi bana. Bir de deniz taşıtları ile ilgili yaptığı genelleme sonucu, kendi teknemiz hakkında ” Çabuk olmazsanız teknemizi kaçıracağız!” diye azarladı bizi..

 En Huzurlu Cuma Akşamı

Adaya çıktıktan sonra sonra toparlanıp tekneye bindik.. Annem, Sara, Rita, Emir ,Vedat, Metin, Elyan,Tello  ve ben.. Yani kısacası tüm ailem..

 En Huzurlu Cuma Akşamı En Huzurlu Cuma Akşamı
 En Huzurlu Cuma Akşamı En Huzurlu Cuma Akşamı
 Önce sedefin arkasına gidip denize girdik güneş batarken.. Biraz turuncu batıyordu güneş ve aynı anda ay çıkmıştı. Su siyah ve ılıktı… Tekneden gelen müzik ve “teyzuuuu bana baak bi!” sesleriyle beraber o suyun içinde olmak olağan üstü huzurlu birşey…
 En Huzurlu Cuma Akşamı
Sonra Club ada’da bbir davet olması sebebiyle Sedef-port’a gidip yemeğimizi yedik.. Bu arada sedef port’u Issız adam’ın annesiyle- babası işletiyormuş… bilginize…
 En Huzurlu Cuma Akşamı
Huzura ermiş Sandru
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?