Break- Up Rules

Evet daha iyi bir ayrılık geçirmeniz için bilmeniz gereken bazı kurallar var. (Konuyla ilgili yazımı okumaktan başka bişeyler daha yapmak istiyorsanız, Sex & theCity’de de bu konuyla ilgili bir bölüm bulmanız mümkün.. benim yazacağım yazıdan daha iyi olduğuna da eminim.)

Break-up rule #1: Eski sevgilinizi aramayın! Unutmayın onla o veya bu sebepten zaten ayrılmıştınız. Şimdi ne gerek var aramaya. Hele bi de ayrıldığınızı söylerseniz arayıp hem ayıp, hem patetik..

Break-up rule #2: Sizden ayrılan/ayrıldığınız kişiyle ilgili tüm kötü özellikleri ve anıları bir araya toplayın. Aman dikkat! Bu noktada beyninize çok iyi hakim olmanız gerekiyor. Sakın aklınız iyi özelliklere ve güzel anılara kaçmasın. Mümkünse kişinin size kötü yönlerini hatırlatabilecek arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Özellikle kişi sizden iyi tanıyan biri, sizin bilmediğiniz kötü hikayelerini piyasaya çıkarırsa size kocaman bir adım attırmış olur.

Break-up rule #3: yeteri kadar kötü anı, özellik ve suçlamaya erişip, kendinizi kendi gözünüzde süper haklı, onu ise değersiz pozisyona düşürmeyi başardıysanız, o zaman bu konu hakkında düşünmeyi (ve yazmayı) bir kenara bırakın. aklınıza geldikçe başka şeyler yapın, birini arayın, birikmiş işlerinizi yapın…

Break-up rule #4: Eğer şifrelerinizi ona verdiyseniz değiştirin. Ne kadar güvenseniz de, ani bir merak duygusuna kurban gidip, onun hakkında yazdığınız yazıları okumasını istemezsiniz. (bi de benim yaptığıma bakın! Selam David :))

Break-up rule #5: çevrenizde sizi seven kişiler ayrıldığınızı duyunca, yeni erkek arkadaş seçenekleri ile karşınıza çıkarlar. (o kadar ki acaba bunlar benim ayrılmamı mı bekliyorlardı diyebilirsiniz..) Biri aracılığıyla veya kendiniz yeni birine bulaşmadan önce, yeni birine bulaşacak bir hale geldiğinize emin olun. Yoksa zaten sayıları pek az olan düzgün çocuckları da harcamış olabilirsiniz.(ve tabiki arkadaşlarınıza ayıp edebilirsiniz.) Carry Bradshaw’a göre sanırım unutma ve acının dinme süresi, beraber olunan zamanın yarısıydı. Tabi dün bu konuyu tartışırken, “Yok artık, 4 sene çıkarsan 2 sene acı mı çekeceksin?” ve “Ben 10 günlük çocuğun arkasından 2 sene ağlamıştım.” yorumları bu durumun kişiden kişiye fark gösterebileceğini anlattı bana. Yine de o zaman geldiğinde siz anlarsınız.

Break-up rule #6: Bu zamanın daha kolay gelmesi için resimleri vs. yok edin. Bir süre sonra tekrar bakmak isteyebilirsiniz. (Yeterli bir süre sonra!) Dolayısıyla yakıp atın demiyorum, ama ulaşılması güç bir yerde olsun. Mesela I phoneunuzun albümlerinde değil.

Break-up rule #7: Facebook’tan/twitter’dan ne yapıyor acaba bu çocuk diye kurcalamayın, bırakın ne yaparsa yapsın. Bir şey yapsa da, yapmasa da görmek size iyi gelmeyecektir.

Break-up rule #8: Beraber dinlediğiniz şarkıları- onun sevdiği şarkıları- duygusal şarkıları dinlemeyin. Daha motive edici, atiyeden Salla, veya ne biliyim o gitti o kaybetti konulu, bak şimdi nasıl ayağıma geldin ama ben istemiyorum konulu, I will survive olabilir, Strong enough olabilir, bu tarz şarkılar dinleyebilirsiniz.

And the gold break-up rule : Ne yapmak size yardımcı olursa olsun, gerçekten çok gurur kırıcı, gerçekten çok ayıp olmadıysa aklınızın bir yerinde bilin ki, ne kadar süre beraber olduysanız oldunuz, o sürede en yakınınız oydu. Ve bir süreyi beraber geçirdiyseniz – siz ayrılmış olsanız bile bir süre için en azından- demek ki, bir şekilde sizi mutlu ediyordu, hatta belki çok çok mutlu ediyordu. Bozuk- kırgın- kızgın olabilirsiniz. Bir daha konuşmayacak olabilirsiniz. İstemiyor olabilirsiniz. Yine de, kısa bile olsa beraber geçirdiğiniz zamanı, o zamandaki değerini, neleri hakkettiğini, o zamanın güzelliğini unutmayın, sevdiyseniz ne kadar çok çok sevdiğinizi unutmayın. İyi hissediyorsanız yukardakileri yapın… Ama içinizde haksızlık yapmayın. Zaman herşeyin ilacı, boşverin ne isterseniz düşünün, çok zorlamaya gerek yok, üzülüyorsanız, canınınız acıyorsa biraz dayanın, nasılsa geçer gider bir zaman sonra bir şekilde…

Sandru the strong enough 😉

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

3 thoughts on “Break- Up Rules

  1. bu konu beni mutsuz etse de yazın çok güldürdü! aklıma bişiler gelirse buraya eklerim .

    ha bak geldi bile (senden kopya ama buraya yazmayı unutmuşsun)

    Break-up rule #9:
    Kendinizi iyi hissetmenizi sağlıycak bi 'TO DO List' yapıp en sevdiğiniz arkadaşlarınıza yollayın, ve başlayın programları planlamaya!

Sen ne diyosun bu işe?