Bloguma dokunma! Lütfen… ;(

bloguma+dokunma%2521 Bloguma dokunma! Lütfen... ;(
Geçen gün işte, işler bitikten sonra şu uludağ yazımı tamamlamak için blogumu açmak istedim… Ve “Bu sitye erişim mahkeme kararıyla yasaklanmıştır!” yazısını gördüm.. Tabii ki mahkemenin sadece benim blogumu kapatmayacağını bildiğimden blogspota baktım… ve blogspot’a artık Türkiye’den erişimin yasaklandığını farkettim! Gerçekten inanılmaz birşey… Elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi gözlerim doldu!!
Şimdi blogumu başka bir yere taşıyacağım heralde… Ben her ne kadar girip yazmayı başarsam da giremeyen bi sürü insan olacaktır. Açıkçası bu blogla hedeflediğim birşey yok… Ne maddi bir hedefim var, ne de okumasını istediğim özel biri… Yine de biri, “Sandraaa hadi blog yazsana! okumak istiyorum!” dediğinde ya da hergün bloguma girenlerin sayısının çok çok arttığını gördüğümde ne kadar seviniyor olduğumu anlatamam! Hayatta zor edindiğim ve devam ettiğim sayılı hobilerimden bir tanesi..

Digiturk maç yayını yapan bloglar olduğu için mahkemeye başvurmuş! Zaten bu dertlerden muzdarip olduğumuz bu ülkede digiturk’ün bunu yapmasını gerçekten kınıyorum… Ayrıca “kurunun yanında yaş da yanar..” gibi hayatın gerçeklerinin adaletsiz olabileceğini anlatan bu sözün, adaleti sağlamakla yükümlü mahkemenin verdiği kararlara uygun olması da ironik…

Sonuç olarak tüm blog sahipleri, blog okuyucuları, hatta blog sahibi ve blog okuyucusu olmasa bile bu yasaklar silsilesinin bizi nereye götürdüğünü sorgulayan herkes gibi üzülüyorum, kızıyorum, diliyorum, bağırıyorum, emrediyorum, rica ediyorum: “Bloguma Dokunma!”

video object Bloguma dokunma! Lütfen... ;(

Bloguma dokunma facebook sayfası için : http://www.facebook.com/blogumadokunma
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?