Bir Gün Herkes Yunus’la Tanışacak!

Hohoho!

İyi Yıllar Gençler,

Yeni yıl arifesindeyken şöyle bir 2014 kritiği yapayım dedim kendi kendime. Fikir aklıma gelir gelmez, daha önce böyle bir şey yaptığımı hatırladım ve blogumda geriye doğru gitmeye başladım. Taa, 2010 Aralıkta yapmışım kritiği… Yıllar ne çabuk geçiyor!

En boktan yıllarımdan biri olan 2010’da ne kadar çok ilke imza attığımı okuyunca doğrusu pek şaşırdım…

Yeni dizi, yeni iş, yeni sevgililer, yeni arkadaşlar, ilk dövme, ilk defa takım tutmaya başlamam, ilk defa yunuslarla yüzmem, ilk defa scuba diving yapmam, ilk defa Hıdır Ellez’de dilek dilemem, motor sınavını geçmem ve vespa almam, ilk dardar pilavım, sayısız tatil (çok Çeşme, çok Uludağ, NY, Riga, Kapadokya, Antalya, Sharm El Sheikh vb.) bunlardan sadece bazıları!

Gel gelelim 2014’e…

  • 2010’da sonunda dizi izlemeye başlıyorum dediysem de, 2014’te dizi olarak sadece forever’ın ilk 2 bölümünü izledim simple smile Bir Gün Herkes Yunusla Tanışacak!
  • 3,5 senedir aynı çocukla çıkıyorum!
  • 2 senden uzun süredir aynı işte çalışıyorum!
  • 4 senedir aynı takımı tutuyorum!
  • 2010’da ilk işini bulduğum ve girmesi için gaza getirdiğim Rakel, 2014’te kendi isteği ile çok istediği bir yere girdiğinde yanlış bir karar vermediğine emin olmak için 999 tane soru sordum!
  • 2010’da geçtiğim motor sınavını ehliyetime 2014’te işlettim!
  • Önceden 4 kur aldığım İspanyolca’ya 2014’te tekrar 1. kurdan başladım!
  • 2014’te senelerdir olduğu gibi tekar Çeşme, Bodrum, Uludağ ve İsrael’e gittim!

2014’te aşık olduğum bir araba aldıysam da, hayatımda daha önce gittiğim hiç bir şehre benzemeyen Belgrad’a gittiysem de çok büyük ilklere imza attığımı söyleyemem…Hele 2010 ile mukayese kabul etmez simple smile Bir Gün Herkes Yunusla Tanışacak!

yunus sezener 195x300 Bir Gün Herkes Yunusla Tanışacak!Çevremdeki herkesin dilinden düşmeyen ”kişisel gelişim” 2014’te beni vurmadı sanıyorum!  Bir kaç sene önce; reiki, bioenerji, nlp ile başlayan bu sene outlook, essence ile devam eden kişisel gelişim rüzgarları etrafı kasıp kavururken, beni yakalayamadı! Bırakın kişisel gelişimi, bir farklılıktan bile bahsetmek mümkün değil!

Bu seminerler yüzünden bir gün herkes tanıyacak dediğim Yunus Sezener sayesinde ben ilk işimi bulmuştum. Tabii ki 2010’da simple smile Bir Gün Herkes Yunusla Tanışacak! Kendisiyle ise 1995’te tanıştım, dile kolay 20 sene…

Demem o ki hayatın hiç bir alanında pek bir ilerleme kaydedememişim bu aralar! Sanıyorum gelişeceğim kadarını çoktan gelişmişim! 2010’dan beridir de olduğum yerde durup milleti bekliyorum. Daha anca tanıştılar Yunus’la… Bakalım…

Şimdilik biraz kişisel duraklayan Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

3 thoughts on “Bir Gün Herkes Yunus’la Tanışacak!

    1. Dolu bir yıl olması iyi geçti demek olmamış işte… Bazen, boktan çıkmak için bir çok şey yaparak debelenip duruyoruz. Ve bazen her şey iyiyken, böyle iyi oldukları için durabiliyoruz. Kişisel duraklamam bu işte… 2015’imin gözünü seviyim ben! Canini yiyim! Listemde dolu veya boş şahane yıllar geçirmek var :)

Sen ne diyosun bu işe?