Bir Bardak 2.27$

new one dollar butterfly by orudorumagi11 d4iey6k Bir Bardak 2.27$

Yaklaşık 10 gündür kafamda bir tek dolar var. Olur da dağıtabilirsem kafamı o zaman euro…

Biraz frenlemeye çalışıyor kendimi ama sonuçta ben de bir yahudiyim, genetik bir durum yani. Yaradılışa ne kadar müdahele edilebilir ki.

Öyle ki bence son günlerde başıma gelen en talihsiz olay köpek gezidirirken telefonumun pilinin bitmesi değil, uyuyakalıp işe geç kalmam değil, pastanın içine koyarken fazla kaçırdığım likör hiç değil. 2 gün önce, vadelide olduğu için bozmak için bankanın açılmasını beklediğimden kar edemediğim dolarlar… Net!

Nomal şartlarda uyuyakaldıktan sonra, pijamamı giyinmek için bile uyanmayı dünyanın en büyük işkencesi olarak gören ben, merkez bankasının aldığı kararları dinlemek için dün gece 12’de zınk diye uyanıp tv’nin başına geçtim.

Saat 9’da en sevdiğim diziyi 15-20 dakika izledikten sonra, tüm heyecanına rağmen yorgunluğuma yenilip derin bir uykuya dalmıştım. Oysa ki saat 12’de bir saat boyunca kelimelerinin ancak yarısını anlayabildiğim ekonomi haberlerini kahveli redbull içmiş gibi izledim.

Sabah ilk iş twitter’a, maillere bakmak geçen haftada kaldı. Güne doviz.com ile başlıyorum. İşte sıkılınca facebook yok artık, güncel ekonomi haberlerini okuyorum. Patronumla g talk yazışmalarımızın konusunun bounce rate olduğu günler geride kaldı. Artık dolar kuru konuşur olduk…

Öyle bir evreden geçiyorum, ülkece geçiyoruz galiba!

Velhasıl, metro beklerken “keske çıkmadan son bir kurlara baksaydım” diye düşünürken yanımdaki bir teyze diğerine “Ben 2 gün önce 3.800’den aldım, bugün baktım 5.00’ti” dedi.  Bi anda kulaklarım açıldı, gözlerim büyüdü! Vay be teyzeye bak dedim! Euro olamaz, dolar hiç olmaz! Ne bu??!!!! Dolar – TL işini bırakıp, borsaya girmek lazım diye düşünürken,  “Tabi tabi bardaklar bizim mahallede Eminönü’nden daha pahalı!” deyiverdi.

2 gün önceki dolar kurundan  3.800’e bardak  yaklaşık 1.5 $ eder… Bugünkü bardak ise dolar 2.20’den 5 TL’ye 2.27$ diye hesaplayıp, vay be teyze gerçekten karda derken, yakaladım kendimi!!!

Kafayı yemesine az kaldığını bile bile Fed’in açıklamasını heyecanla bekleyen Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?