Benim De Bir Çizgim Var

Hayırlı Akşamlar Gençlik,

Dün akşam bir kere daha hayatta herkese kısmet olmayacak bir şey yaşadım. En iyisi en başından anlatayım hikayeyi.
Aslında bir başka herkese kısmet olmayacak bir yaşantı olarak kitap çıkardım! 3 gün önce kitapçılara giren Lafa Pabuç Giydirdim, şu anda okuduğunuz blogun en iyilerinin seçilmiş, editlenmiş bir başka deyişle rafine hali.
 Benim De Bir Çizgim Var
Photo Credit: Sıla Havva Şahin
İşin büyük kısmını yapmış gibi görünsem de, aslında iş kitabı çıkarmakla bitmiyor. İşi bitirmenin yarısının başlamak, küçük bir kısmının işi yapmak ve geriye kalan kısmının  (yarısından biraz azı oluyor.) pazarlama olduğunu; pazarlama uzmanı titrine sahip bir insan olarak pek tabii biliyorum.
Yakın çevreme e-mail marketing, sms marketing, whatsapp rahatsızlık vermesi, facebook ve yüzyüze rica, baskı, trip gibi yöntemlerle 360 derece bir pazarlama yaptığım doğru! Ancak, bütçe kısıtlı olduğundan mass’e hitap etmek çok da kolay olmuyor.
Ceylan da; tam da bu yüzden fırsatları kaçırmamak için elimden geleni yapacağımı bildiğinden olsa gerek, yemek yediğimiz restorandan çıkarken “Sandra bunu söylediğim için pişman olacağımı biliyorum ama Kenan Doğulu içerde.” dedi.
Yemek yediğimiz tüm ekip (Eran, Alida, Ceylan, Dani) beni kollarımdan dışarıya doğru çekmeye çalışırlarken, sıyrılmayı başardım ve emin adımlarla Kenan’ın yanına ilerledim. Ne göreyim, sevdiceği Beren Saat de Kenan ile yanyana oturuyor! Bir taşla tam iki kuş simple smile Benim De Bir Çizgim Var
 Benim De Bir Çizgim Var
Kısa bir özgeçmiş ve kitap tanıtımından sonra onlara kitabı vermek istediğimi söyledim. Beren de kitabımın muhteşem olduğuna anında kanaat getirmiş ve daha fazla insana ulaşmasının gerekliliğini kavramış olacak ki “Bize bir kopya yeter…” dedi.
Kitabı verdikten sonra, “imza ister misiniz?”(!) diye sordum… Biraz kahkahalara sebep olmuş olsam da, sonuca bakın; Kenan ve Beren benden imza istediler! E kıramadım tabii…
 Benim De Bir Çizgim Var
Benim bir çizgim, kitabımın bir itibarı var sonuçta ünlüyle konuşmaya çalışarak zedelediğim imajımı, imza vererek tamir etmiş oldum!
Ünlü Yazar Sandru
İtiraf 1: O sırada çekmedim yukardaki kitabın imzalı resmini (itibar meselesi malum) Evdeki kitaplardan birini feda ettim. Sonuçta 2 hakları vardı zaten :))
İtiraf 2: Başlık “Benim De Bir Çizgim Var…” başka bir bloggerın yazısından çalıntıdır. (En kısa zamanda bloggera telif bedenli olarak güzel bir et ısmarlamayı düşünüyorum.)
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?