Bana Masal Anlatma!

Bir iş arkadaşının, öbür bir iş arkadaşına ” Cinderalla” (film) için  “Ben daha gitmedim, anlatma sakın!!!” demesi üzerine, biraz kahkaha ve ufak bir dalga geçme session’ından sonra, biraz soruşturdum. Gerçekten de bire bir çcocukluğumuzdan beri dinlediğimiz hikayenin filmiymiş…

Cinderella Widescreen Wallpaper cinderella 2015 37820077 1920 1200 1024x640 Bana Masal Anlatma!

Ne yalan söyleyeyim, kafamda 21. yüzyıl Cinderella’sı için daha farklı bir senaryo vardı.

Cindirella’nın babasının yıllarca biriktirdiği parayla göz kırpmadan Hamptons’ta bir yazlık alan kötü kalpli üvey annenin kızları kıyafetlerini Tom Ford, Armani gibi designerlara tasarlattırıyordu. Cinderella H&M’den giyinmek zorunda kalmıştı. Yine de vücudu o kadar güzeldi ki, 40 beden kızlar designer elbiselerden taşarken, Cinderella H&M’i bile en havalı şekilde taşıyordu.

Hatta, çamaşır makinesinde yırtılan, kurutma makinesinde çeken kıyafetleri için İsmek’in Amerikan versiyonunda gittiği biçki-dikiş kursundan öğrendikleri ile harikalar yaratıyordu.

Kızlar chanel ojeler kullanırken, Cinderella Flor-mar’a kalmıştı… Çok da fifiydi, sanki bir oje müthiş farklar yaratıyordu. Maniküre gidemese de, Cinderella benim gibi değildi. Becerikliydi ve kendi kendine french yapmayı öğrenmişti bir şekilde! Kızlar da arada bir ona oje sürdürüyorlardı.

Soho’da sokaktan 10 dolar’a aldığı çakma miu miu’ları ile hiç de fena gözükmüyordu. Facebook profile picturelarını ise mağazaların kabinlerinde denediği ama satın almadan bıraktığı kıyafetlerle çekiyordu. Farklı kıyafetlerle bir yığın selfie…

Buna rağmen Tinder’da kızların like ettiği ama onları like etmeyen bütün çocuklar, Cinderella’yı like etmiş oluyordu… Ah keşke Tinder Iphone 3’te de çalışsaydı da, evdeki hizmetçinin telefonunu ödünç alıp her seferinde kendi accountunu yüklemek zorunda kalmasaydı…

Kafaları çok çalışmamalarına rağmen, kızlar ittire kaktıra vasatın üzeri bir özel üniversiteye giderken, üvey annesi %90 bursla Harvard’ın hukuk fakültesini kazanan Cindirella’nın okul parasının %10’unu ödeyemediği için sıradan bir üniversiteye gitmek zorunda kalmıştı. Vasat, masat… Fakülteyi bitirip bir avukat olmasına günler vardı!

Screen Shot 2015 03 17 at 12.21.12 AM 150x150 Bana Masal Anlatma!Allah’tan bir gün Starbucks’ta Anastasia Steele ile karşılaşmıştı. Cinderella’nın hikayesine üzülen Steele, katılacağı düğün için ona bir çift Louboutin bağışlamıştı. Ve bununla da kalmayıp Audi R8’ini bir gecelik ona vermişti. Christian Grey’in durumu çakmaması içinse R8’in saat tam 12’de Steele’e teslim edilmesi gerekiyordu. Aksi taktirde Steele’in başı fena derde girebilirdi.

Düğünde, Marion Cotillard’tan yeni ayrılan Fransız aktör Guillaume Canet ile tanışma fırsatını bulan Cinderella onun telefonunu alamadan gitmek zorunda kalmıştı. Mağaza mağaza gezerek teki merdivendeyken ayağından çıkmış Louboutin’in izini süren Canet, kendini Grey’in evinde bumuş , işkence oldasını fark etmişti! Tesadüfe bakın ki, evine zorla girdiği için Grey ile davalık olan Canet’e Amerikan hükümeti ona avukat olarak Cinderella’yı tahsis etmişti.. Guillaume canet 200x300 Bana Masal Anlatma!

Film; Cinderella ve Canet’nin düğünü ile son bulur… Grey’in bir psikopat olduğu ortaya çıkar ve akıl  hastanesine yatar. Anastasia ise ortadan kaybolmuştur… Kardeşler ise kıskançlıklarından can verirler.

Keşke filmin senaryosunu yazarken, Aşk-ı Memnu’yu günümüze uyarlayan Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Disney’e bir el atıverseydi…Biraz daha gerçekçi olurdu en azından.

Maalesef mi bilmem ama artık dünya böyle. Biz de dünkü çocuk değiliz ki… O bar senin bu bar benim diye gezenler, teknolojinin her türlü imkanını kullananlar derken, herkes imkanları dahilinde kıçını kaldırıp kendine uygun bir çocuk bulmak için çabalarken, söz konusu Cinderella bile olsa evinde oturup beyaz atlı prensini bekleyen kız masalına inanalım…

Valla ben kendi prensimi kendim buldum, sonra da kendim tavladım. Haydi bakalım kızlar, bir siz kaldınız bilgisayar başında Cindirella ve türevi hikayeler okuyan! Ya Tinder’ı açın ya sokağa çıkın ve kapın o adamı simple smile Bana Masal Anlatma!

Gönüllerin Prensesi Sandraella

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?