Ayo, Who is tired of using technology??

Bu kadar teknolojik bir devirde yaşayıyor ve bu teknolojiyi kullanırken bile yoruluyorsanız, size teknolojiyi daha effektif kullanmanız için bir kaç önerim var! Belki işinize yarar!

Öneri 1:
 Ayo, Who is tired of using technology??
Audi veya Volkswagen’lerinzde – belki başka arabalarda da oluyordur, siz iyisimi deneyin- bu sıcak havalarda arabaya binmeden, ve arabanızı hiç çalıştırmadan, anahtarın üzerideki kilit açma tuşuna uzun uzun basarak arabanızın camını açabilirsiniz. Arabanız 1-2 dakika havalandıktan sonra arabaya bimeniz sizin için çok daha kolay olacaktır.  Aynı şekilde camları açık unutup, arabadan indiğiniz takdirde anahtar kumandası üzerindeki kapı kitleme tuşuna uzun uzun bastığınızda camlar kapanacaktır.
Öneri 2:
Audi veya Volkswagenlerinizde sağ ve sol tarafa farklı derecede hava üfleyebilen dijital bir klimanız var. Hava bi anda çok sıcak olduğunda hem sağ tarafın hem sol tarafın derecesini ayrı ayrı azaltıyorsunuz. Bu kadar uğraşa gerek yok. İki tarafında sıcaklığını her hangi bir derecede eşitleyin. Daha sonra 5sn kadar falan  ortadaki AUTO tuşuna basılı tutun. Ve işte tamamm… artık sadece sol taraftan dereceyi değiştirdiğiniz de sağ taraf da onunla beraber değişecektir. Dikkat! Eğer sağ tarafı tek başına oynatırsanız bu senkronizasyonu bozarsınız.
 Ayo, Who is tired of using technology??

Öneri 3:
 Ayo, Who is tired of using technology??
Bunları kendim geçen gün keşfettim..
CTRL + T italik, CTRL + K bold’un shortcutları. En azıdan türkçe microsoft office’te öyle. Eğer elinizi klavyeden kaldırıp, mouse götürmeye üşenenlerdenseniz işinize yarayabilir.
Öneri 4:
 Ayo, Who is tired of using technology??I phoneunuzdaki screen shot özelliğini kullanın. Bu özellikle bir resmi zoomlayıp screen shot yaparsanız, kırpıp biçmeye bilgisayara atmaya gerek kalmadan resmin istediğiniz yerini kesmiş olursunuz. Veya birine mail olarak göndermek istediğiniz bir smsi, copy- paste gibi zahmetli süreçlere girmeden fotoğrafını çekip yollayabilirsiniz. Ya da annenizle msglaşmanızın fotoğrafını blogunuza koymak isterseniz bu özellikten faydalanabilirsiniz. (bkz: 2 post aşağısı) Kıskanç sevgilinize son arananların listesini de çekip gönderebilirsiniz..  Screen-shot yapmak için aşağıda ortadaki tuş ile, telefonun tepesindeki sağdaki tuşa aynı anda basmanız gerekiyor. Çektiğiniz resmi, fotoğraflarınızın olduğu klasörde bulabilirsiniz…

Öneri 5

Histats.com ile, blogunuza kaç kişi girmiş, bunalrdan kaçı daha önce girilmemiş IP adresleri ile girmiş, nereden girmişler, hangi browser’ı kullanırlar gibi soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz ücretsiz ististikleri kullanmanız mümkün. Eğer bir bloggersanız, histats’ı deneyin derim.

Click me for histats! 

Umarım daha az yorulmanıza katkıda bulunmuşumdur,
Sandru the IT expert
Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

2 thoughts on “Ayo, Who is tired of using technology??

  1. Blogunuzu, cok ilginc bir sekilde bir ismi google da ararken aradigim isim sizin blogunuzda gectigi icin blogunuzu check etmis oldum :) iyi ki de etmisim, cok sicak, samimi ve realistic yaziyorsunuz. Ozellikle arabaya binmeden cami acmayi ogrenmek muazzamdi hele ki Adana da yasiyorsaniz :) 2010 dan baslayarak keyfini cikara cikara okuyor olacagim blogunuzu.
    selamlar.

Sen ne diyosun bu işe?