Aynı Kişiyle Tekrar Tekrar Mı Beraber Oluyoruz?

Herkese Hayırlı Akşamlar,

Bu gece sizlere bir kaç dakika öncesine kadar adını bilmediğim Adam Brody’den, benim bildiğim haliyle Seth Cohen’den bahsetmek istiyorum. Gıybet Connecting People yazımdan sonra gıybet açlığımı bir nebze olsun giderebilmek için Gossip Girl izlemeye başladım.

-Sakın daha yeni mi izliyorsunuz deyip hakkımı yemeyin, Gossip Girl çekilmeye başlamadan 3-4 sene evvel, çocuk reyonunda satılmasına karşın, en büyük zevki gossip girl okumak olan bir gençtim. Gossip girl bu kadar havalı bir dizi yapıldıysa ben ve benim gibiler sayesindedir.-

Konuya geri dönmek gerekirse, arkadaşlarımla yeni aşkım gossip girl hakkında konuşurken, Leighton Meester’in yani benim bildiğim (ve telafuz edebildiğim adıyla) Blair Woldorf’un Seth Cohen’le evli olduğunu öğrendim. Ve “komik” olduğunu düşünerek; Seth Cohen’in O.C. çekimleri sırasında Rachel Bilson’dan, bildiğim adıyla Summer’dan çok hoşlandığını ve Summer Seth’e bakmayınca, aynısının bir benzeri olan Blair ile birlikte olduğu hikayesini yazdım. Hikaye hiç prim yapmadı, ne kadar komik bi kız olduğum da anlaşılmadı. Sadece haberleri biraz yanlış bildiğim düşünüldü zira Seth gerçek hayatta da Summer ile çıkmış.

Hayatımda zevk konusunda bu kadar tutarlı bir insan görmemiş olabilirim. Gerçekten! 5 Sezon O.C. izlemiş olmasam ve son 1 haftada 1,5 sezon Gossip Girl izlemiş olmasam Summer ve Blair’i karıştırmam işten bile değildi!

blair summer Aynı Kişiyle Tekrar Tekrar Mı Beraber Oluyoruz?
O kadar da değil diyenlere bir oyun hazırladım. Hangileri Blair, hangileri Summer?

Hangisi daha güzel tartışmasına hiç girmeyeceğim, zira gereksiz bir detaycılık olur. Kopya vermek gibi olmasın ama “Lan bunların kaşları bile aynı?!!!”

Araya küçük bir hikayecik sokuşturmam lazım. Exchange’deyken aramızdan biri -isim vermeyeceğim- bir çocuktan hoşlanıyordu. Biz de çocuğu beğendik… Ama kızın bir derdi vardı. Çocuk bir çok samimi, bir soğuk oluyordu. Sadece hikayelerden değil, arkadaş grubu olarak biz bile çocuğun dengesizliğini farketmiştik. Bi süre sonra suçu çocukta değil, kendimizde aramamızın doğru olacağını öğrendik. Meğer iki ayrı çocuk varmış :)) Bizim kız bi onla, bi bunla. Exchange’de oluyor öyle şeyler tabii… Eee bir de insan insana benziyor…

Seth’in tutarlılığına dönmek gerekirse, gençlik dizilerinde sosyetik ve hafif kıl kızı oynayan, tek tip suratlı kadınlardan hoşlanıyor demek yanlış olmaz sanırım. Bu tezimi paylaştığım kızlardan biri, “Rachel Bilson da tutarlı, hep çok yakışıklı adamlarla beraber oluyor.” şeklinde bir cevap verdi ama şimdilik bu durum off topic.

Daha önce de bu konu hakkında yazmak istemiş, ilham kaynağımın yakalanabileceğinden korkmuş, sinmiştim simple smile Aynı Kişiyle Tekrar Tekrar Mı Beraber Oluyoruz? Yeni ilham kaynaklarım bizden çok uzakta olduğuna göre özgürce yazabiliyorum.

Erkekleri bilmem ama bana kalırsa tutarlılıklarına göre etrafta 4 çeşit kız var.

1. Seth kadar tutarlılar: Bu yazıyı yazmamın sebebi sizsiniz gençler. Bu gruptaki insanlardan biri olup olmadığınızı anlamak için ise kendinize şu soruyu sormanız gerekiyor. İlişkinizle ilgili “Neden bu hep benim başıma geliyor?” cümlesini hiç kurdunuz mu? Eğer ilişkilerinizin belli bir pattern’i varsa, yani hep aldatılıyorsanız, hep 2. kadın oluyorsanız, çocuklar sizden hep aynı şekilde ayrılıyorlarsa, hiç bir sevgilinizden yeteri kadar ilgi görmüyorsanız -ve bu liste uzayıp gider-, o zaman kendinize yanlış soruyu soruyorsunuz. Sormanız gereken “Neden bu hep benim başıma geliyor?” değil “Acaba hep aynı çocuğun bir başka versiyonu ile beraber oluyor olabilir miyim?” Bir erkekte aradığınız özelliğin yanında getirdiği başka bir özellik acaba ayrılma sebebiniz olabilir mi? Eğer bu satırlarda kendinizi bulur gibi olduysanız, sanırım siz hiç akıllanmayacaksınız. Her ne kadar farklı bir isim, farklı bir suratla bir ilişki deniyor olsanız da; unutmayın -biraz yelloz bir laf ama- Ex’ten next olmaz! Sizin yaptığınız da farklı bir şey değil. Demem o ki her zaman tutarlı olmak bir meziyet olmayabilir. Kendinize bir iyilik yapın ve aynı çocuğun bir başka halini bulmak yerine, tüm çocuklarda ortak olan bu özelliğin hayatınızın hangi aşamasında yaşadığınız hangi sorun nedeni ile sizi tatmin ettiğini bulmaya çalışın. Yoksa, korkarım ki asla mutlu olamayacaksınız.

2. Fazla Çabuk Uslananlar: Bana kalırsa fazla çabuk uslananların durumu da tutarlılarınki kadar vahim. Eğer,önceki ilişkinizdeki çocuğun sürekli depresif olması size battıysa ve dünyanın en pollayana erkeğini bulduysanız, ya da cimri çocuktan ayrılıp etrafa paralar saçan biriyle beraber olmaya başladıysanız, kısadan ayrılıp uzuna şans veriyorsanız, aptalımsı olandan ayrılıp kendinizi genius olanın kollarında bulduysanız, öküzden ayrılıp nazik ötesi biriyle takılıyorsanız, sonra da gidip kafanızda çocukları karşılaştırıp halinize şükrediyorsanız… Üzgünüm ama hala sanırım hala önceki ilişkinizdeki yaralarınızı sarıyorsunuz. Rebound… Unutmayın herkesin kötü bir özelliği çıkar, bu gidişle değiştire değiştire başa bile dönmeniz mümkün! Yeni sevgili bulmadan önce bir rahatlayın bence, sonra da sizin için gerçekten ne önemliyse ona uygun birilerini bulun. Tabii ne kadar çok tecrübe, bir erkekte ne aradığını daha net bilmek demek, ona karşı çıkan yok, ben sadece bilinçli olalım diyorum.

3. Erkek Olsun Benim Olsun’cular: Her ilişkiniz farklı bir dizideki ana karaktere benziyorsa; kendinizi bir Adnan Bey ile, bir Seth Cohen ile, bir Dan Humphrey ile beraber gibi hissediyorsanız; bir gün Lucca’da, bir gün ‘Türkübar’daysanız, pardon ama siz ne yapıyorsunuz? İnsanın bir kişiliği olur, hoşlandığı bir tip olur? Ya yalnız kalmaya gelemiyorsunuz ya da pek bi şıpsevdisiniz. İşiniz biraz zor gözüküyor, ama bu hızda devam ederseniz kendinize uygun birini bulma ihtimaliniz de yüksek. Ne kadar çok piyango bileti alırsanız, kazanma şansınız o kadar yükselir. Yine biraz durulup, kendinizi dinlemekte fayda olabilir…

4. Durup Durup Turnayı Gözünden Vuranlar: Bu başlık kendi kendini yeterince açıklıyor sanırım! Başarılı olduğunu düşünebilirsin ama senin de çocuklarına anlatacak hiç hikayen yok… Gerçekten çok sıkıcısın! Bi de karşımıza geçmiş ilişkiler konusunda vaaz veriyorsun. Bir havalar, bir kendine güvenmeler… Sen ne anlarsın be?

Ben mi? Biraz 2, biraz 3… Ama finalde önce ne istediğimi buldum, sonra da çocuğu buldum simple smile Aynı Kişiyle Tekrar Tekrar Mı Beraber Oluyoruz? Bana güvenin; fazla çabuk uslanmak ya da erkek olsun da benim olsun demek; aşı tutarlı olup aynı ilişkiyi defalarca baştan baştan yaşamaktan iyidir. Çünkü aynı ilişkiyi baştan baştan defalarca yaşamak, bir erkekte aradığınız şeyin ayrılık sebebiniz olması, gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir kısır döngü halini alır. Ah neredeyse unutuyordum, aşırı tutarlı olup, aynı sebeplerden mutsuz olmak bile durup durup turnayı gözünden vurmaktan iyidir. Kim bütün ömrünü tek gözlü bir turnayla geçirmek ister ki???

Tutarsız ve çok mutlu Sandru

Cevaplar: Sağ üst köşe Blair, diğer 3’ü Summer. Doğru bildiyseniz 5 yıldız!

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?