Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak

Asker olmayıp da “Bir gün gelecek bir gün kalacak!” diyen kişilere, tüm asker yakınlarına… 

Askerliği anlatan ve asker adaylarına yardımcı olmayı hedefleyen yüzlerce web sitesi ve forumu kendime örnek alıp yemin etmiş bir askerin sevgilisi olarak asker bekleyenlerin ilk 3 hafta – 1 ayına ışık tutacak bir kaynak olmak isterim.

KANMAYIN:
Öncelikle 1. gün – ki muhtemelen bu bir pazar günü olacak- yanınıza gelip sizi oyalayan arkadaşlarınız sayesinde, sizin hayatınızda bir değişiklik olmayacağı fikrine kapılmayın. İlk gece sizi yatırana kadar yanınızda birileri kalıyor olsa bile hiç bir arkadaşınızdan önünüzdeki 5 buçuk ayı bu şekilde değerlendirmesini bekleyemezsiniz.

HAYATINIZI ASKIYA ALMAYIN:
Önümüzdeki 5,5 ayı “geçse de bitse” diye yaşayamazsınız. Her güne tik atacaksınız, kabul edilebilir, ama günlerin çabuk geçmesini dilemeyin. Hayat çok kısa, 5 buçuk ay ise çok uzun; en azından çöpe atmak için.

 Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak

 Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak“YA SOĞURSAM” :
Asker ayrılıklarının büyük bir kısmı kız tarafının soğuması ile gerçekleşiyor. Bu konu ile ilgili harici ve dahili kaynaklardan çeşit çeşit hikayeler duyacaksınız. Kendinizi duruma hazırlamak için ayrıntıları öğrenmek için türlü sorular soracaksınız. Soğursanız soğursunuz. Zaten sıkıntılısınız. Şu an bunu dert etmek için hiç uygun bir zaman değil. Zaten başınıza gelince hiç dert etmeyeceğiniz bi şeyi önceden dert etmek için hiç bir zaman uygun olmamalı. (kendim dert etmediğimden söylemiyorum.)

ŞAŞIRMAYIN:
O gittiğinden beri hiç ağlamadığınıza şaşırmayın. Okuduğunuz kitaptaki kahramanın okul takımında bütün golleri kurtarmasına nasıl bu kadar duygulanıp içli içli ağladığınıza da..

 Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak


ALIŞIN:
Sevgilinizin hiç komik olmayan olay ve replikleri dünyanın en komik şeylerinden biriymiş gibi anlatmasına, bunlara çok gülmesine ve sürekli küfür etmesine alışın.

 Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak


TAVİZ VERMEYİN:
Alışmanız gereken bir başka konu da askerlik anıları. İlginç ama askerde ne kadar vakit geçirdiğinin askerlik anılarının sayısı ile doğru orantısı yok. Eğer hayatınızın geri kalan zamanlarının askerlik anısı dinleyerek geçeceğini düşünüyorsanız “yeter” demeyi öğrenin. Sevgiliniz askerde zor vakitler geçiriyor diye geleceğinizden taviz vermeyin.

5994c andyanderson Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir KaynakCAN ÇIKAR HUY ÇIKMAZ:
Askerde sevgilinizin canını çıkarıyor olabilirler. Bambaşka bir diyarda bambaşka insanlarla beraber olabilir. Ama unutmayın can çıkar, huy çıkmaz! Şikayetçi biriyse, telefonda askerlik başlığı altında “şikayet kombo”lara maruz kalabilirsiniz. Onu ordan kurtarmanız için size ağlayabilir bile. Çapkınsa, nasılsa askerde diye huzura ermeyin. Yemin töreninde kız bulanlar bile var. Sizin durumunuz, ilişkiniz hatta kendi durumu ne halde olursa olsun hayatına devam edenlerdense (bu benimki), daha konuşamadan “Kapamam lazım, arkadaşlara ayıp oluyor, langırt için beni bekliyorlar!” cümlesini duymanız işten bile değil. Demem o ki, askere gidince iflah falan olmuyorlar, huylu da huyundan şartlar ne olursa olsun vazgeçmiyor.

 Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak

ŞÜKREDİN – DUA EDİN:
Çok zorlu şartlarda askerliğini yapan, sevdiklerini bir daha göremeyen askerler de var. Eğer sizinkisi muhtemelen geri gelecek gibi gözüküyorsa şükredin! Ve hem o, hem de tüm diğerler askerler için canları da huyları da çıkmadan bekleyenlerine kavuşmaları için dua edin.

 Asker Yakınları İçin Muhteşem Bir Kaynak

Şafak henüz karanlık… 135… Atarsa 134…
Sabırla askerini bekleyen Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?