Analiz

Hello Gençler,

Sabah erkek arkadaşımı askere yolladıktan sonra hemen eski sevgililere odaklanmaya başlayayım, analiz edeyim bakayım ne var ne yokmuş dedim. Şaka lan… Daha 24 saat olmamasına rağmen ev sessiz nasıl olacak, yanımda eran olmadan uyumak neye benzeyecek kara kara düşünmeye başladım.

Ve tabii ki, hiç bir ayrılık sonrası beni yalnız bırakmayan kızlar, bu vatan görevi ayrılığında da yanıma geldiler. Tüm günlük sıkı iletişimimiz esnasında kızlardan bir tanesinin ‘bi tane de duzgun biriyle çıkmadım ha, nasıl böylelerini buluyorum demesiyle beraber kendiminkileri düşünüverdim. Sizle paylaşmak istedim kara listemi.

Önemli not: Eski erkek arkadaşlarımın bir çoğu ile arkadaş kalmayı başardım, hiç de hayatımdan çıkartmak istemeyeceğim kadar severim bazılarını, o yüzden okuyan varsa n’olur alınmasın, hem hangimiz normaliz ki?

+  Mükemmeliyetçi: ‘Ben seni aldatamam. Hayır yani, ben seni aldatırsam kız arkadaşım yeteri kadar iyi değil demek olur. Yeteri kadar iyi bir kızla çıkmıyorsam ben de yeteri kadar iyi değilim demektir. ‘ diyen erkek arkadaş.

+ Cimri: Diesel’den bir gunlugune kot alıp, giynip, sonra hiç bir sey olmamış gibi değiştiren; arkadaşının evine giderken içki satın almamak için bahaneler bulan erkek arkadaş.

+ İçgüdüsel: Dışarı çıktığımızda sahil şeridinden denize işeyip duran erkek arkadaş.

+ Modern: Önümde kızın tekine yavşayıp yavşayıp  ben kızınca da ‘I was just flirting’ diye kendini savunan, yüksek kültürel farka sahip olduğumuz erkek arkadaş.

+ Dindar: Kipur’da ışık yakamayan, tv açamayan, asansöre – arabaya binmeyen (bu yüzden sinagoga gidemeyen) erkek arkadaş.

+ ‘Ne seninle ne de sensiz’: ‘Bize gel lütfen seni gormek istiyorum. Ama sarılmayalım, konuşmayalım. Ben TV izleyeyim, sen iş yap!’ diyen ‘ne seninle, ne de sensiz’ erkek arkadaş. –

+ Fikri olmayan: Tartışılan konu ile ilgili ortamda en bilgili olan kişiyi belirleyip sürekli onun fikrine katılan, eğer öyle bir kişi yoksa en doğru yolun orta yol olduğunu, her iki fikrin de doğru olabileceğini söyleyen erkek arkadaş.

+ Garip: 20 yaş dişimi çektirdiğimde yanağım şiş çok çirkin olacağımı düşündüğünden ötürü -ki haklıydı o konuda- benle görüşmeyen, Emir doğduğu gün msn statusume (vardı ya nick’inin yanına bişi yazabiliyordun msn’de) Emir’in doğduğunu müjdeleyen ve gülümseyen suratlar koyduğum için beni anormal olmakla suçlayan ve bu konuda benle kavga eden erkek arkadaş.

Oho-ooo kimler gelmiş, kimler geçmiş… Valla diğer kızların garip erkek arkadaşlarını da yazmaya kalksam liste uzar gider. Dedim ya başta, kimse alınmasın… İş analiz etmekse (yani halk arasındaki adıyla kusur aramaksa), kusur bulmak kolay… Hangimiz normaliz ki… Marifet anormalliğini görmeyeceğin biriyle beraber olmakta… O kadar çok sevdiğin, aşık olduğun…

Şimdilik Eran’ı çok ama çok normal bulan Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?