5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Herkese Hello simple smile 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Geçtiğimiz Pazar Günü Yahudi takviminde yılbaşıydı. Ve inanmazsınız, 5776 yılına girmiş bulunduk. -Millet 2016’ya daha girmemişken gururlanıyorum vallahi :P-

roshashanah 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Geçtiğimiz senelerde de anlatıp durduğum gibi; teknik olarak, yılbaşının adından gelen 10 gün boyunca; yanlışlarımız için af dilemek ve yeni senede arınmak istediklerimize hazırlanmak gerekiyor. Sonra bir oruç günü ile (Kipur) sembolik olarak bu olaylardan arınmak ve hayatımıza arınmış bir biçimde devam etmek gerekiyor.

Evet inançlı bir insan değilim ama yeni yıl’a atfedilen arınma ve yeni bir başlangıç hikayesi hoşuma gitmiyor desem yalan olur. (Yanlış anlaşılmasın, önemli şahsiyetlerin doğum gününü bir parti edası ile kutlamak, yokluğunda birbirimize hediye vermek; başka bir deyişle geleneksel yılbaşını da oldukça seviyorum.)

Henüz neler için suçlu hissettiğimi, nelerden arınmak istediğimi düşünmedim. -Sanırım bugünkü yürüyüşüm sırasında bunu düşüneceğim. Kim bilir bir fikrim gelirse bunun hakkında yazı bile yazabilirim.-

Nelerden arınmak istediğimi bilmiyorum ama 5776’da gitmek istediğim tatilleri biliyorum simple smile 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :) Öyle açgözlü demeyin, Cornell Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, mutlu bir hayat için paramızı deneyime harcamamız gerekiyormuş.  Tatilin en güzel bir deneyim olduğuna kimse karşı çıkamaz sanıyorum. Neredeyse, bilim insanlarının yatağınızı toplamayın uyarısı kadar sevindiğim bu haber ışığında elimden geleni yapıyorum.

Mutluluğumu katlamak adına, aşağıdaki listeden gidebildiğim her tatili, en şahane biçimde blogumda yazacağıma ant içerim.

PS: Listeye bakınca en ufak kıskançlık kıpırtısı hissederseniz orada durun! Bu yazı size ilham kaynağı olmuş olsun. Önünüze google maps’i açın, başlayın gitmek istediğiniz yerleri pinlemeye! Senkron bir şekilde uçak biletlerine bir de booking.com’da otel fiyatlarına da bakarsanız işiniz tamam gibi.

1.Herkes döndüyse sıra bizde: Bodrum

Screen Shot 2015 09 18 at 11.34.07 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Her ne kadar köprü yapılan bayram tatili biraz işi bozsa da; benim için Bodrum ve Çeşme’nin vakti haziran ve eylül ayları. Bu hafta sonu da; çok sevdiğim bir insanın, dünyalar tatlısı bir başka insanla hayatlarını birleştirmesinin ön kutlamasını yapmak üzere Bodrum’da olacağız. Umarım manyak tatilciler şu haftayı birleştirip Bodrum’a akın etmezler ve keyfimi kaçırmazlar!

çift yumurta ikizleri 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)
Bebişler temsilidir :)

2. Hoşgeldin Bebek(ler), Sefalar Getirdin(iz): İsrael

Biy süredir 2 tane şahane çocuğun teyzesiyim. Ama pek yakında, bir anda, 2 tane de bebeğin yengesi de olacağım simple smile 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :) Ve yeni yeğenlerimi görmek için İsrael’e yol gözüküyor. Taş çatlasa 1 ayımız var diyeyim! – Yazıyı kontrol amaçlı okurken; çocukları, bebekleri “tane” ile saydığımı farkettim. Kutsal annelik müessesesine bakış açımı en güzel bir biçimde yansıttığından silmedim ve bilakis bu durumu vurgulamak istedim

3. Bekarlığım Kaldı Mı Bilmiyorum Ama Her İhtimale Karşın Veda Ediyorum: Barcelona

 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

2005’teki efsane Bodrum tatilimizi saymazsak hayatımın en kalabalık tatilini sanırım bekarlığa vedamda yapıyor olacağım. Dile kolay 17 kişi ve hepsi de kız! Fitne, fesat, gıybet dolu bir bekarlığa veda olacak sanırım.

4.Bekle Beni Küba

Mein Chevy auf Kuba jpg 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Yaklaşık 10 senedir, şirfelerimin bir kısmında mutlaka yer alan “Küba”  hayalim, sanırım sonunda gerçek oluyor. Cins bir balayı programı gelebilir ama bir aksilik çıkmazsa Ocak ayında Küba’dayız. Umarım çok bozulmadan vaktinde yetişeceğiz. Bu arada babaannemin Küba’da doğmuş olduğunu söylemiş miydim? Bugüne bugün 1/4 Kübalıyım yani. -Bugünden itibaren, memleket neresi diyen taksicilere Küba diyeceğim ve olacaklar için size yeni bir post hazırlayacağım.-

5. Yeni Yaz Dönemi İçin Hazırım: Hillside Beach Club

hillside beach club 36812390 1441704512 ImageGalleryLightbox 5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Yeni yaz dönemi için, hem kalabalıklara hem aşırı sıcaklara olan asosyalliğimi fazla rahatsız etmemek adına, mümkünse Haziran’da Hillside’a rezervasyon yapmış bulunmaktayım.

6. Arzular Şelale:

Bunların yanı sıra, bir yurt dışı kayak tatili (Zell am See mükemmeldi fakat farklı bir yer de denenebilir), bir Çeşme (zira engin tecrübelerim sonucu en güzel denizin bizim ülkemizde olduğunu biliyorum.), ne bileyim önceden alınmış ucuz bir uçak bileti ile bir de ufak bir Avrupa tatiline hayır demem.

Tatilci Sandru

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

One thought on “5776 Herkse Bol Tatil Getirsin :)

Sen ne diyosun bu işe?