30 Day Sex Challenge / 30 Gün Seks Meydan Okuması

Herkese Hello!

Öncelikle bu yazıyı okumadan; Seksolog Rayka Kumru’yla cinsellik üzerine yaptığım “Cinsellik Sadece İki Çıplak Bedenin Bir Yatak Odasında Yaptığı Şey Değildir…” başlıklı röportajı okumanızı tavsiye ederim! Çünkü kendisi bir çok doğru sandığımız yanlışın altını çiziyor.

“Yayınlayacağımız ve insanların cinsel hayatlarını olumlu hale getirebilecek bir liste yok. Bu listeler, terapi ile birlikte bir terapistin gözetiminde yapıldığı zaman iyi cevap veren listeler.” diyor. Kadın dergilerindeki tüyolara inanmıyor ve kadın dergilerinin bir çoğunda yazan cinsellik bilgilerinin yarardan çok zarar verdiğini düşünüyor.

Herkes konunun ciddiyetini anladıysa, buraya kadar her şey netse eğlenceli kısma gelebiliriz!

Dün akşam arkadaşım bana ödev verdi! 30 Day Sex Challenge (30 Gün Seks Meydan Okuması) isimli bir yazı gönderdi ve buna uygun olarak her gün sevişmemizi, sonucu ona haber vermemizi istedi. Evet, insanların düzenli seks yaptığı biri yokken bazı konularda bilgi edinmesi için arkadaşlarından yardım istemesi son derece normal simple smile 30 Day Sex Challenge / 30 Gün Seks Meydan Okuması Fakat ben bu meydan okumayı kabul etmedim, zira bu iş için biraz tembel ve geleneksel yönleri olan bir kızım!

Fakat etrafta vızır vızır 30 Day Movie Challenge (30 Gün Film Meydan Okuması) yazıları dönüyorken geçen sene yazılmış bu yazıdan hiç haberim olmadığını farkettim. Küçük bir araştırmayla bu listenin farklı versiyonları ve hatta üzerine yazılmış kitapları olduğunu gördüm . Daha iyi bir seks hayatı ve ilişki için bu 30 günlük meydan okumalardan bazılarını sizinle de paylaşayım dedim.

Başlamadan önce; tekrar altını çiziyorum ki; profesyonel bir bakış açısına göre daha iyi sevişmek için, orada-burada, mesela benim blogumda bulabileceğiniz böyle bir liste olamaz, olmamalı. Ama yine de biraz eğlenceye ihtiyacınız varsa göz atabilirsiniz! 

rabbits 30 Day Sex Challenge / 30 Gün Seks Meydan Okuması

30 Day Sex Challenge – LİSTE 1

Gün 1— Uyumadan önce değil de farklı bir vakitte sevişin.

Gün 2Farklı bir pozisyon deneyin.

Gün 3— Ön sevişme için değişik bir giysi tercih edin.

Gün 4— Sevgilinizi, sıradan olmayan bir şey ile şaşırtın.

Gün 5— Duşta sevişin.

Gün 6— Çok yavaş sevişin.

Gün 7—Sevişirken konuşun. Romantik veya dirty talk… Veya ikisi de.

Gün 8—Partnerinize daha evvel hiç dokunmadığınız şekilde dokunun.

Gün 9—Mutfak tezgahında sevişin.

Gün 10—Partnerinize sevişmeden önce şehvetli bir masaj yapın.

Gün 11— Sevişmeyi taraf1 domine etsin. (illa hetero bir ilişki olmayacak durumunda olmadığını düşünerek -malum okur kitlem- kadın erkek değil de geniş taraf1/taraf2 yazdım.)

Gün 12— Sevişmeyi taraf2 domine etsin.

Gün 13—Birbirinize fantezilerinizi anlatın ve uygulamaya çalışın.

Gün 14—Araba park halindeyken sevişin.

“Go parking.” yazıyordu. Böyle demekmiş valla…

Gün 15—Tüm ışıklar açık sevişin.

Gün 16—Tamamen karanlıkta sevişin.

Gün 17— Gecenin bir yarısı sevişin.

Gün 18—Sabah uyanınca sevişin.

Gün 19—Cinsel birleşme olmadan sevişin.

Gün 20– Mum ışığı ve romantik bir müzik eşliğinde sevişin.

Gün 21—Yavaş bir striptizle başlayın.

Gün 22—Bir oyuncak veya bir gıda ürününü de işe katın.

–  Nutella olur, krema olur, ne biliim suşi olur… Benim Christopher diye bir oyuncak bebeğim var, bilenler bilir, onu işe katsam çok heycanlı olmaz mı:) hahahaha. Sevişemediler. – 

Gün 23— Sevgilinizin vücudunda daha önce hiç bulaşmadığınız bir yerini öpüp yalayın

Türkçe’ye çevirince iğrenç oldu.-

Gün 24—Romantik bir gece planlayın. Akşam yemeği, dans ya da bir filim ardından birbirinizi baştan çıkartın.

Gün 25—Sekse başlamadan önce komple vücut masajı yapın.

Gün 26—Çakralarınızı düzenleyici seks yapın.

– WTF?!? Bu spiritüellik işini fazla abarttılar. Ben okumadım ama şuradan detaylı bilgi alabilirsiniz.-

Gün 27—Tell your lover what you love most about them while facing one another as a precursor to intercourse.

Gün 28—Fuck

– Çeviremeyeceğim bunu Türkçe’ye, istemiyorum.-

Gün 29—Teninde yavaşça parmak uçlarınızı yavaşça birbirinizin derisinde gezdirerek birbirinizi soyun.

Gün 30—Bütün gece ya da yapabildiğiniz kadar, sevişerek uyanık kalın.

Nası olacak ki o? Çok zor bence, olmaz yani… Ön sevişmeyi aşırı uzat mı diyor acaba ya da arka arkaya mı sevişeceksin? Neyse canım herkes kendi yorumlamasını yapsın.

30 Day Sex Challenge – LİSTE 2 

Bu liste biraz daha kolay. Bence ilk 30 gün bunu, devam eden 30 gün yukarıdakini yapabilirsiniz simple smile 30 Day Sex Challenge / 30 Gün Seks Meydan Okuması

Screen Shot 2016 11 17 at 12.02.49 30 Day Sex Challenge / 30 Gün Seks Meydan Okuması

30 Day Sex Challenge – LİSTE 3

Bu 3. liste hafta hafta bölünmüş. Bir de mantıklı bir background verilmeye çalışılmış. İlk bakışta daha kolay gibi gözükse de kendine göre zorlukları yok değil. Ne yalan söyleyeyim. Benim yapacağım iş değil valla…

Hafta 1

İlk haftanın amacı beklenti olmadan birbirinin tadını çıkartmak. Ve bu seks yapmamak anlamına geliyormuş. (!!!) 30 günlük seks meydan okumasının ilk haftası boyunca  her türlü cinsel temastan uzak durmanız gerekiyor. İlk hafta sadece eller ve ayaklar birbirlerine dokunabilir.

El ele tutuşabilirsiniz ama bunun dışında sırtına dokunmak sarılmak yok! Ayrıca bu hafta 3 defa spor yapmalısınız. Spor endorfin salgılamanızı ve kendinize güveninizi artıracak, sizin ve partnerinizin seksi hissetmesini sağlayacak. Bu adımlar – bana kalırsa mahurimyet– bir beklenti ve cinselliğinizi yukarıya taşıyacak. Arzunuzun artmasını sağlayacak.

Hafta 2

İkinci hafta için 2 ödeviniz var.

İlki, beraber adrenalin yükseltici bir aktivite yapın. Kanoydu, tırmanmaydı, bungee jumping’ti. -Yani bana mesai harcamanız gerekiyor ya..- Araştırmalar adrenalinin yükselmesinin; libidonun ve partnerinizle bağınızın artmasını sağladığını göstermiş.

İkinci olarak da yeni bir yerde seks yapmanız gerekiyor. 2. haftanın amacı sizi ve eşinizi evlilik ve seks hayatınıza biraz macera katarak, düşmüş olabileceğiniz monotonluktan çıkartmak .

Hafta 3

Flörtleşme ve macera dolu bir haftadan sonra işin derinine inme zamanı. 3. Hafta partnerinize zevk vermek için gerçek bir efor harcamanız üzerine. Eşinizi bu hafta en azından 3 kere tatmin edin. (Türkçe’ye çevirince böyle oluyor. Çevirmenlik zor zanaatmış.) ve bu hafta boyunca 1 yeni pozisyon deneyin. Cinselliğinizi canlandıracak isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirttiğinize emin olun.

Hafta 4

4. Haftanın ödevi kolay: Her gün sevişin!

Artık bahane yok!  Herhangi bir yerde ve her yerde!

—————————————–

Evet, 3 ayrı listeden sonra yılbaşına kadar; işte stres olmayan, trafikte söylenmeyen, pamuk gibi insanlar bekliyorum etrafımda simple smile 30 Day Sex Challenge / 30 Gün Seks Meydan Okuması Hepiniz beni çekeceksiniz!

Meydan okumalara kanmayan Sandru

PS: Her 3 listede de olan yeni pozisyonlar ödevi için önümüzdeki haftalarda size bir güzellik niteliğinde bir yazı yazmayı planlıyorum. Takipte kalın.

Bu yazıyı paylaş da bir havan olsun!

Sen ne diyosun bu işe?